reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

ÖDÜL ALAN AŞÇILARDAN BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARET

ÖDÜL ALAN AŞÇILARDAN BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARET
06 Mart 2018 - 10:55

Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışmasında 64 okul arasında 22 madalya alan Bolulu genç aşçılar Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyarette bulundu. Yılmaz; “Şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek neredeyse tüm madalyaları kazanmışlar. Bizde öğrencilerimize destek vermek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16.sı organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Beylikdüzü’nde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

15 yıldır düzenlenen organizasyona bu yıl 70’in üzerinde kategoride 30’dan fazla ülkenin ve 2800 kişinin yarıştığı yarışmalarda İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 22 öğrenci ile katılım sağladı. 8 Altın, 13 Gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak ilimizi en iyi şekilde temsin eden İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 64 okul arasından en fazla madalya kazanan okul oldu.

İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Vural yarışmaya katılan öğrenciler ile birlikte Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamına ziyaret ederek gerçekleşen yarışmayla ilgili bilgi verdi.  Başkan Yılmaz ziyarette yaptığı konuşmada “Gençlerimizi tebrik ediyorum. Şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek neredeyse tüm madalyaları kazanmışlar. Bizde öğrencilerimize destek vermek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Ben tekrar gençlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Yarışmalara katılan öğrenciler ve kazandıkları ödüller;

“Yılın En İyi Lisesi” Ekip kategorisinde “ALTIN MADALYA”, 3 ADET

Modern Türk Mutfağı Ekip kategorisinde “ALTIN MADALYA”, 3 ADET

Restoran Tatlı Tabağı Yarışması kategorisinde “ALTIN MADALYA”,

Ana Yemek Yarışması kategorisinde “ALTIN MADALYA”,

Modern Türk Mutfağı Ekip kategorisinde “GÜMÜŞ MADALYA”, 3 ADET

Aşçı Balık Yarışması kategorisinde “GÜMÜŞ MADALYA”,

Ana Yemek Yarışması kategorisinde “GÜMÜŞ MADALYA”, 3 ADET

Restoran Tatlı Tabağı Yarışması kategorisinde “GÜMÜŞ MADALYA”, 6 ADET

Restoran Tatlı Tabağı Yarışması kategorisinde “BRONZ MADALYA”

 

Kep Adresi [email protected]