reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu

ÖZCAN’DAN DOĞANAY’A SERT SÖZLER

ÖZCAN’DAN DOĞANAY’A SERT SÖZLER
Bu haber 16 Şubat 2020 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda bir konuşma yaparak, AK Parti İl Danışma Meclisindeki konuşmasında kendisine yönelik eleştiride bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’a cevap verdi.

Özcan, “Bunların muhalefet anlayışları bir tuhaf. İş yaptırtmamaya odaklanmışlar. Bize zarar verme adına Bolu’daki tüm vatandaşları cezalandırmaya kalkıyorlar.” dedi.

HABER: MEHMET FATİH YALINIZ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP Bolu İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmasına göreve geldiği günden bugüne Bolu Belediyesinde yapılan faaliyetleri anlatarak başladı. Özcan, “Mart’ın sonu bahar olacak dedik tüm Türkiye’de, tüm Türkiye’de umut veren sonuçlar aldık yerel seçimlerde. Bolu’muzda da tam anlamıyla Mart’ın sonu bahar oldu. İlçe kongremizde de ifade etmiştim. Gerçekten tüm yol arkadaşlarıma yoldaşlarıma yine birlikte yol yürüdüğümüz İYİ Partili arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Tabi ki bu başarıyı taçlandırmak için bunu kalıcı hale getirebilmek içinde inanın neredeyse 24 saatimizi belediyeye ayırıyoruz. Ben haftanın 7 günü çalışıyorum Bolu’da olduğum zamanlar. Pazar günleri de dâhil kafa yoruyorum ve belediyeyi gerçekten yaşıyorum. Belediye başkanlığını keyif alarak yapıyorum ve her türlü soruna hâkim olmaya çalışıyorum. Çözümde bulmaya çalışıyorum. Elbette bu süreçte hatalarımız, eksiklerimiz de olacak. Sizin mazur görmenizi bekliyorum.  Zor bir belediye aldık, bunu rakamları ile anlatmıştım. Tekrar anlatmayacağım. Ama 2019 yılında özellikle ekonomik olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Yani icra takiplerinin hiçbiri yok artık. Bolu Belediyesi borçlarını rahatlıkla ödeyebilir duruma geldi.  2020 yılı 2019’dan daha farklı olacak. Bu yıl daha çok yatırıma kaynak ayıracağız. 2021, 2022 ve 2023 yılları bizim açımızdan tamamen rahatladığımız, projelerimizin tamamının hayata geçirildiği yıllar olacak.” dedi.

“4 projeye 120 milyon TL ayırdık”

2020 yılında toplam tutarı 120 milyon TL değerinde olan 4 tane projeye başlayacaklarını söyleyen Özcan, şöyle devam etti; “2020 yılının zorluğu şu, 4 tane çok maliyetli işe soyunduk. Bir tanesi hep söylüyorlar ya Karadere Tüneli Tünelini yaptık diye. Kardeşim sadece tüneli açmışsın onun iç kaplaması bize kalmış, 18 milyonluk bir iş.  Pis Su Arıtmayı yeniden ihalesi yaptık, kaynağını bulduk. Adam 2 milyon iş yapmış çekmiş gitmiş. KDV dâhil 64 milyon civarında 2020 yılında yapacaklarımız. Yine Orman Bölge Müdürlüğü binası 21 milyonluk bir binaydı %30 bitti. 14 milyon buraya para vereceğiz. Bir de hemen yanımızda iş merkezi vardı ihalesini yaptık. Kaynağı hazır denilen onunda hiç kaynağı falan yok. 25-30 milyon civarında olacağını hesaplıyoruz. O işi de bu yıl bitireceğiz. Yani bu yıl 120 milyon civarında parayı bu 4 projeye para ayırdık. Onun dışında da çok ciddi bir planlama yaptık. Artık hangi sokakta hangi çalışmayı yapacağımızı bilerek gideceğiz. İnşallah programa da sadık gidebilirsek birçok sorunu çözmüş olacağız. İcracı birimlerimizin tamamı artık her ay ne yapacağını bilerek gidecek. Kaynağı olmayan hiçbir işe girmeyeceğiz. 2020 yılında bu kadar borç ödemeyeceğiz. Dediğim gibi daha çok gözle görünür çalışmalar başlayacak. Ama asıl rahatlayacağımız yıl 2021, 2022, 2023. Çok iyi gideceğiz.  Bunları yaparken nasıl yaptık, hep söylüyoruz. İdari ve mali açıdan oturtmaya çalışıyoruz, israfı engellemeye çalışıyoruz.  Her yerde gururla söylüyorum. Başınızı yastığa koyarken şunu bilin Bolu Belediyesi bizim bir kuruşumuzu dahi israf etmiyor. İsrafı engelledikçe daha sağlam adımlar atıyoruz. Bunun bereketi de oluyor.”

“200 kişinin ekmeğiyle oynuyorlar”

Konuşmasında İŞKUR tartışmalarına da değinen Özcan şöyle devam etti; “Türkiye’de iktidarda AKP, ama burada muhalefetteler. Ama bunların muhalefet anlayışları bir tuhaf. İş yaptırtmamaya odaklanmışlar. Bize zarar verme adına Bolu’daki tüm vatandaşları cezalandırmaya kalkıyorlar. Tüm bunlara rağmen biz yine işimizi yapıyoruz. Ama şu son yaşanan olayları biliyorsunuz. Bizim oradaki kavgamız ne? 200 kişiye istihdam sağlayacağız. Projeye başvurduk. Önce müdür ‘bakanlığa sormam gerekir’ dedi. Buyur sor dedik. Bakanlığa sordu, bakanlık olumlu görüş verdi. Evet, belediye de bu imkandan faydalanabilir. Sonra anlaşıldı ki Türkiye’de birçok belediye bu projelerden faydalanıyor. O zaman bizde faydalanalım verin cevabınızı, efendim veremem. Niye vermezsin? baskı görüyorum. Kim sana baskı gösteriyor? ilk başata yorum yok. Sonrasında arkadaşlarımız gidiyor. Onlara diyor ki devletin müdürü ‘başkana selem söyleyin, şu anda AK Partide milletvekilleri ve il bakanı toplantıda bu konuyu istişare ediyorlar. Bana izin ver derlerse veririm. Demezlerse vermem.’ Cevap bu. Bunun ayıbını bir tarafa bırakıyorum. İl başkanını arıyorum kardeşim adam senden talimat bekliyor. Bolu için güzel şeyler yapmak istiyorsan ver talimatı. Defalarca uyardık en sonunda müdür dönüş yaptı; izin vermediler diye. İnsanların ekmeğiyle oynuyorlar, 200 kişinin ekmeğiyle oynuyorlar.  Ne yaptık bunun üzerine billboardlara çıktık. Olayları özetledik. Ve dedik ki bak bunun sorumlusu AK Parti il başkanı. Arayın niye böyle yaptın demek isterseniz numarası dedik.”

“Vatandaş seni aramayacak da kimi arayacak?”

Özcan, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın telefon numarasının billboarda yazılması olayı ile ilgili de konuştu. Özcan şöyle devam etti; “Ak Parti il başkanının numarasını vermek ne zamandır suç oldu? Ak Parti il başkanın numarasını toplumdan saklaması ayıp. Kamuya mal olmuş insanların ne özel hayatları gizlidir, ne de telefonları gizlidir. Böyle bir şey olmaz. Neymiş, gece ararlarsa taciz ederlerse, sen demiyor musun? 24 saat telefonum açık, adamın hastası olursa, adamın cenazesi olursa seni aramayacak da kimi arayacak? Veya beni aramayacakta kimi arayacak? Benim numaramı bilmeyen yok. Canlı yayında defalarca söyledim. Üst düzey siyaset yapanın numarası gizli olur mu? Ben telefonunu yazarak hedef göstermişim. 12 yaşındaki çocuğu ertesi gün baba ben okula gideceğim mi demiş. Duygu sömürüsüne bak. Şu kardeşiniz iki defa PKK’nın ölüm listesine girdi. Evde bu mevzu konuşulmadı bile. Mağduru oynamaya çalışıyor, zalimden mağdur olmaz. Bolu Beyi ne yapsa da mağdur olamazdı.  Senden de mağdur çıkmaz.”

“FETÖ’cü taktiklerini biz bilmeyiz”

Özcan sözlerinin sonunda şu ifadeleri kullandı; “İş bel altına gitmeye başladı. Yüzüm kızarıyormuş, evet benim yüzüm utandığım zaman kızarır. Bir de ben rahatsızım kızarıyorum.  Sorun benim yüzümün kızarması değil de, sorun şu senin niye yüzün kızarmıyor kardeşim? Bu kadar yolsuzluğu görüyorsun, bu kadar hırsızlığı görüyorsun.  Hiç yüzün kızarmıyor. Tayyip Erdoğan’ın %60’ın üzerinde oy aldığı şehirde seçimi kaybediyorsun, il başkanı olarak gene yüzün kızarmıyor. Sorun senin yüzünün kızarmaması. Bir de diyor ki FETÖ’cü taktikler uyguluyormuşuz. Biz FETÖ’cü taktikleri bilmeyiz, onu siz bilirsiniz. Biz FETÖ’cülerin bugüne kadar bir bardak çayını bile içmiş insanlar değiliz.  Ama siz FETÖ’cülerle yurt dışı ziyaretleri yapan, birlikte iş tutan, bu ülkenin her türlü derde sokan sizlersiniz. O yüzden ortada bir FETÖ’cü taktiği olursa bunu da en iyi bilen sizsiniz. İki de bir diyor ki 15 Temmuz gecesi neredeydin? Defalarca söyledim. Meclisteydim. Ondan sonra o nöbetlere niye gelmedin? Kardeşim ondan sonra çıkan FETÖ’cülere bak bakayım. O nöbetlere katılanlar arasından çıkmış o FETÖ’cüler. O meydandakilerin hepsi FETÖ’cü demiyorum. Ama FETÖ’cüler korkudan o meydanlara gitme ihtiyacı duydular.  Bu salonda o meydana giden var mı? Yok. Bu salonda FETÖ’cü var mı? O zaman bunları FETÖ’cü diyenleri aynaya bakmaya davet ediyorum.  Aynaya baktıklarında FETÖ’cünün kim olduğunu görürler. FETÖ’cülerle el ele kol kola yürüyenler. Neredesin hocam dön artık diyenler bu gün utanmadan Cumhuriyet Halk Partilileri FETÖ’cülerle aynı yere koymaya çalışıyor”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER