reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU’DA PAZARCILAR YARIN 7 MAHALLE VE TÜM İLÇELERDE TEZGÂHLARINI AÇIYOR

BOLU’DA PAZARCILAR YARIN 7 MAHALLE VE TÜM İLÇELERDE TEZGÂHLARINI AÇIYOR
07 Mayıs 2021 - 12:30

Tam kapanma sürecine girilmesiyle faaliyetlerine son verilen semt pazarları, yarın 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, Bolu Ana Pazarı Bahçelievler, Sağlık, Kalıcı Konutlar, Beşkavaklar, Çıkınlar, Karaçayir, ve Sümer mahallelerinde ve Bolu’nun bütün ilçelerinde kurulacak.

Haber: Ali Çağrı Demirtaş

Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında 29 Nisan’da tam kapanma sürecine girilmesinin ardından, 17 günlük tam kapanmada semt pazarlarının faaliyetlerine son verilmesi üzerine, manav reyonu bulunan zincir marketlerin belli saatleri arasında açık olması durumuna tepki gösteren pazarcılar, alınan son karar ile yarın tezgâhlarını açabilecek.

Bu doğrultuda, yarın 10.00 ile 17.00 saatleri arasında; Bolu Pazarı, Kalıcı Konutlar, Sağlık, Bahçelievler, Sümer, Çıkınlar, Karaçayır, Beşkavaklar mahalleleri ile Bolu’nun bütün ilçelerinde kurulacak.

Cumartesi günü kurulacak ilçe ve semt pazarlarına ise sebze ve meyve tezgâhları dışında peynir zeytin yani şarküteri tezgâhları ve kuruyemiş bakkaliye gıda ürünleri satan esnaflar da tezgâhlarını açacak.

Pazarcılar Cumartesi günü Bolu İl Sınırları içerisinde Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası’ndan aldığı Faaliyet Belgesi ile izinli sayılacak.

Kırsal kesimlerde köy gibi yerleşim yerlerinde vatandaşların mağdur olmaması için seyyar sebze satışına da izin verilecek. Ayrıca bitki ve tohum satışı yapan esnaflarda tezgâhlarını açabilecek.

Kep Adresi [email protected]