reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“RAHATLIK DEVAM EDERSE, GEREKLİ KARARLARI YENİDEN ALIRIZ”

“RAHATLIK DEVAM EDERSE, GEREKLİ KARARLARI YENİDEN ALIRIZ”
01 Ağustos 2020 - 17:05

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı süresince koronavirüs açısından oluşan olumsuz tablolar sonrasında yaşanacaklara dair önemli uyarılarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca; “ Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Bölgesel olarak gerekli kararları yeniden alırız” dedi.

“VATANDAŞLAR REHAVETTEN KURTULSUN”

Kurban Bayramı’nda Ramazan Bayramı’nın aksine koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Ancak bu durum rehavete ve vatandaşların rahat davranmasına neden oldu.

TEDBİRLER DEVRE DIŞI KALDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bu durum nedeniyle virüsten korunmanın tek yolunun mesafe ardından da maske olduğuna dikkat çekti ve açık havada hastalık daha az bulaşır diye bir algının olduğunu söyledi. Bakan Koca;  “Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Biz yeniden ciddi kısıtlamalar getirmeden vatandaşlarımız rehavetten kurtulsun. Aksi halde bölgesel olarak gerekli kararları yeniden almak zorunda kalırız. Üzülerek söylüyorum normalleşmeyle birlikte tedbirler devre dışı kaldı, temas arttı. İnsanlarda açık havada hastalık daha az bulaşacağına dair yanlış bir algı var. Bu virüsten korunmanın tek yolu önce mesafe ardından da maske” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kep Adresi [email protected]