reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“ ŞEHİTLERİMİZ BU TOPRAKLARIN MAYASIDIR”

“ ŞEHİTLERİMİZ BU TOPRAKLARIN MAYASIDIR”
18 Mart 2021 - 14:58

Milli Savunma Bakanlığı, 18 Mart’ın yıl dönümünde duygulandıran bir video hazırladı. ‘Şehitlerimize selam duruyoruz’ etiketiyle yapılan paylaşımda “Şehitlerimiz bu toprakların mayasıdır. Malazgirt’te başlayan kahramanlık destanı dalga dalga yayılır. Bir ucunda Topkapı surları, bir ucunda Çanakkale. Mehmetçik bütün cephelerde zafere durur” ifadeleri yer aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla videolu paylaşım yaptı.

MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 106 yıl önce Çanakkale’de kutlu bir zafer kazanan kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehitlerimizin zamanı ve mekanı aşan ruhu karşısında şehitlerimize selam duruyoruz” denildi.

“MEHMETÇİK BÜTÜN CEPHELERDE ZAFER DURUR”

Paylaşımda Mehmetçiğin görüntüleri eşliğinde bir de video yer aldı.

“Şehitlerimiz bu toprakların mayasıdır. Malazgirt’te başlayan kahramanlık destanı dalga dalga yayılır. Bir ucunda Topkapı surları, bir ucunda Çanakkale. Mehmetçik bütün cephelerde zafere durur. Büyük Taarruz’da ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri’ emriyle umudun ve birlikteliğin en büyük güç olduğu tüm dünyaya haykırılırken Cumhuriyet’in eşiğinde şehitlerimizin kutlu mührü vurulur.

“KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZE SELAM DURUYORUZ”

Şehitlerimizin zamanı ve mekanı aşan ruhu Kore’de fedakarlık, Kıbrıs’ta barış, Afganistan’da şefkat, Libya’da umut, Azerbaycan’da can olurken Türk askerinin olduğu 7 iklim, 3 kıtada şehitlerimize selam duruyoruz.

1071’de Alparslan’ın, 1453’te Fatih’in, 1922’de Mustafa Kemal Atatürk’ün ordusundaki Mehmetler olarak şehitlerimize selam duruyoruz. Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı’nda, Barış Pınarı’nda, Zap, Avaşin, Basyan, Hakurk, Kandil ve Gara’da kahraman şehitlerimize selam duruyoruz.”

Kep Adresi [email protected]