reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

SİGARAYI BIRAKANLAR BELGE ALDI

SİGARAYI BIRAKANLAR BELGE ALDI
17 Aralık 2019 - 16:29

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamu kurumlarında yürütülen “Sigarayı Bırakma Mücadelesi” etkinliklerinin belge töreni düzenlendi. 2019 yılı boyunca devam eden Sigarayı Bırakma Mücadelesi neticesinde, sigarayı bırakan kamu çalışanları belgelerini aldı.

Haber: Ömer Çetinaslan

Kutlama yemeğine, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastane başhekimleri, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamu kurumlarında yürütülen “Sigarayı Bırakma Mücadelesi” kapsamında kutlama yemeği düzenlendi.

Belge töreni öncesinde bir konuşma yapan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, sigarayı bırakan kamu çalışanların mücadeleyi kazandıklarını söyleyerek, “Bir yıllık sigarayı bırakma/bıraktırma mücadelesinin yemeğindeyiz ve bunu kutluyoruz. Vatandaşlarımızın, sigaranın ne kadar zararlı olduğunu anlayarak bir ideali ortaya koyduğu, Sağlık Müdürlüğü’nden de bu konuda tıbbi destek alarak bu mücadeleyi kazandığının bir nişanesi olarak buradayız” diye konuştu.

“SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİKLERİNİ 4’TEN 6’YA ÇIKARDIK”

Demirkol, Sağlık İl Müdürlüğü’nün 2019 yılı içerisinde sigarayı bıraktırma çalışmaları hakkında bilgiler verdi: “Sigara Bırakma Polikliniğimizi 4’ten 6’ya çıkardık. Eğitim Araştırma Hastanemiz, Toplum Sağlığı Merkezimiz, KETEM ve Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanemizde toplam 4 Sigara Bırakma Polikliniği vardı. Bu sene bunu, Dörtdivan Toplum Sağlığı Merkezi ve ilimizin en uzak ilçesi Göynük ile 6’ya çıkarmış olduk. Tütün denetimlerimiz, bakanlığımızın talimatları ile ilimizde devam ediyor. İnşallah, sigarayla mücadelede aldığımız yolu, 2020’de çok daha ileriye götürme hedefimizi var. Bu bağlamda, bütün ekip arkadaşlarıma, hastanelerdeki yöneticilerimize ve özellikle Sigara Bırakma Polikliniklerinde fedakarca çalışan sağlıkçılarımıza bu mücadele için çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl içerisinde Gerede’de, Yeniçağa’da, Mengen’de, Seben, Kıbrıscık ve Mudurnu’da da Sigara Bırakma Polikliniklerimizi aktif hale getirmek için çalışıyoruz.

“MÜCADELEMİZE KATKI SAĞLAMANIZI TALEP EDİYORUM”

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, son olarak, sigarayı bırakan tüm kamu çalışanlarından yakınlarına da bu konuda destek olmalarını isteyerek, “Bugün burada, sigarayı bırakma iradesi gösteren bütün katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Her birine bir sağlıkçı misyonu yükleyerek en yakınlarından birer ikişer kişiyle, sigarayı bırakma mücadelemize katkı sağlamalarını, eşi, babası, annesi ya da çocukları sigara içiyorsa, onlara bıraktırmaları noktasında gönüllü elçi olmalarını kendilerinden istirham ediyorum” şeklinde konuştu.

Demirkol’un konuşmasının ardından Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ve hastane yöneticileri, sigarayı bırakan kamu çalışanlarına belgelerini takdim etti.

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen ve ilimize Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen bir yıllık “Sigarayı Bırakma Mücadelesi”, düzenlenen yemek ile sona erdi.

Kep Adresi [email protected]