reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

STEM FEST BOLU’DA YAPILACAK

STEM FEST BOLU’DA YAPILACAK
15 Eylül 2021 - 16:27

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde STEM & Makers Fest/Expo bilim gösterisi etkinliği gerçekleştirilecek. Özellikle gençlerin dikkatini çeken STEM & Makers Fest/Expo etkinliğine katılım tamamen ücretsiz.

Haber: Servet Gökçek

10 ilde gerçekleştirilen STEM & Makers Fest/Expo, 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliği, Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab, Ankara Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek. BAİBÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklere katılım ücretsiz olacak.

STEM & Makers Fest/Expo Bolu Koordinatörü Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dr. Orhan Curaoğlu tarafından yapılacak olan etkinlik pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek. En az 25 tane atölye ile 3-18 yaş arasındaki bireylerin düşünsel yetkinlikleri ve sorgulama kabiliyetleri ve el becerilerini arttırmaya yönelik bir etkinlik.

STEM & Makers Fest/Expo, 7’den 70’e tüm halkın bilim ve teknoloji ile etkileşimine imkan sağlayan çok yönlü bir etkinlik. Etkinlikte; eğitici, merak uyandırıcı, heyecanlandırıcı ürünler ve atölyeler ile katılımcıların STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarındaki ilgilerini güdülemek ve canlı tutmak amaçlanıyor.

STEM Slam veya 10 dakikada STEM olarak isimlendirilen bu bilim gösterisi;  bilim insanlarının STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) ile ilgili bir konuyu 10 dakikada halka açıkladıkları ve bu konunun daha anlaşılır olması için sahnede yaptıkları deneylerden oluşan bilimsel bir gösteridir. Konuşmacıların sadece fiziksel olarak sahnede deney setlerini kullandıkları ve bilgisayarda slayt sunumu kullanmadıkları bir etkinliktir.

Kep Adresi [email protected]