reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

“TEDBİRLER VE HİZMETLER EN ÜST SEVİYEDE!”

“TEDBİRLER VE HİZMETLER EN ÜST SEVİYEDE!”
Bu haber 21 Mayıs 2020 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara yapılan yardımları açıkladı. Koçyiğit; “1582 engelli yakınına 2.351.216,00 Türk Lirası Evde Bakım Yardımı ve 300′ ün üzerinde çocuğa 329.619,00 Türk Lirası Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı sağlandı” dedi.

 Korona virüs salgını ile beraber valilik koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları, vatandaşların imdadına koştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, bu süreç içinde yapılan yardılar hakkında bilgiler vererek, sürecin başarılı bir şekilde atlatılması için tüm bağlı kuruluşlarda gerekli tedbirlerin alındığını ve Bolulu vatandaşlara hizmetlerin verimli ve etkin bir şekilde ulaştırılabilmesi için yeteri kadar personel görevlendirildiğini belirtti.

Koçyiğit, Bolu Valiliği uhdesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının koordinesinin İl Müdürlüğünce yapılmakta olup bugüne kadar binlerce vatandaşın ihtiyaçlarına cevap verildiğini kaydederek;  “Vatandaşların evlerinden çıkmadan istek ve taleplerini ulaştırabilmeleri sağlanmış, e-devlet üzerinden yapılan müracaatlar ivedilikle sonuçlandırılmıştır. Bu süreçte 1582 engelli yakınına 2.351.216,00 Türk Lirası Evde Bakım Yardımı ve 300’ ün üzerinde çocuğa 329.619,00 Türk Lirası Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı sağlanmıştır. Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Psiko-Sosyal Destek personelleri tarafından engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerden oluşan 600’ün üzerinde vatandaşımız aranarak psiko-sosyal destekte bulunulmuş ayrıca evinden çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanmıştır. İl Müdürlüğünce, koruma ve bakım altındayken reşit olarak kurum bakımından ayrılan gençlere psiko-sosyal destek ve ekonomik destek yardımlarında bulunulmuştur. Yine pandemi sürecinde Okul Destek Projesi kapsamında desteklenen 81 çocuk ve Bolu’ da bulunan yetim çocuklara Bolu Valiliği uhdesinde erzak ve giyim yardımında bulunulmuştur. İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda bulunan tüm personellere pandemi tedbirleri konusunda eğitim verilmiş olup tüm personelin İl Sağlık Müdürlüğü ile koordine kurularak COVID-19 testlerinden geçmesi sağlanmıştır. Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte Şubat ayının ikinci yarısından itibaren 3 huzurevi, çocuk koordinasyon merkezi ve engelli bakım merkezine ziyaretçi kabulü yapılmamaktadır. Mart ayının 2. yarısından itibaren ise bu kuruluşlarda dışarı çıkışlar iptal edilmiştir” şeklinde konuştu.

 

“14 GÜNLÜK VARDİYA SİSTEMİNE GEÇİLMİŞTİR”

Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, huzurevleri yatılı kuruluşlarda 14 günlük yatılı vardiya sistemine geçildiğinin altını çizerek; “Tüm yatılı kuruluşlarda acil durumlar için sosyal izolasyon odaları oluşturulmuş olup hastaneye giden yaşlılar bu bölümlerde 14 gün kaldıktan sonra kendi odalarına alınmaktadırlar. Yatılı kuruluşlarda kalan çocuklar, yaşlılar ve engelliler için gerekli tedbirler alınarak  moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmak adına sosyal mesafe kurallarına uyularak sportif ve sanatsal etkinlikler planlanmış ve uygulanmaktadır. Çocuk Hakları İl Komitesi tarafından pandemi sürecinde çocukları bilgilendirme maksatlı sosyal içerikli videolar hazırlanmış olup sosyal medya ortamında paylaşılmaktadır. İl Müdürü Bekir Koçyiğit pandemi sürecinde vatandaşların evlerinde kalmalarını, İl Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını, bu sürecin hep birlikte aşılacağını ifade etmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER