reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

TEMİZLİK GÖREVLİSİ DUALARLA UĞURLANDI

TEMİZLİK GÖREVLİSİ DUALARLA UĞURLANDI
15 Ekim 2021 - 16:18

Görevini yaptığı sırada, bıçaklı saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden temizlik görevlisi Turgay Kayaalp için Bolu Belediyesi önünde veda töreni düzenlendi.

Haber: Oğuzhan Eke

Olay, gece saat 02.00 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Karanfil sokakta meydana geldi. Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çöp toplama kamyonunda çalışan Turgay Kayaalp, yol verme tartışması nedeniyle M.K.Ç. isimli şahsın bıçaklı saldırısına uğradı ve aldığı darbeler nedeniyle hayatını kaybetti.

VEDA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Hayata veda eden Kayaalp için Bolu Belediyesi önünde veda töreni düzenlendi. Törende Kayaalp’in yakınlarının yanı sıra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye yöneticileri ve temizlik görevlileri yer aldı. Törende Kayaalp için katılımcılardan helallik alındı.

“KATİLİ KINIYORUM”

Törende konuşan Başkan Özcan, “Bugün bizi çok üzen bir olayla ilgili buradayız. Dün gece temizlik görevlisi kardeşimiz Turgay, maalesef bizim ilk aldığımız bilgilere göre alkollü bir vatandaş tarafından, bir saldırıya uğradı ve maalesef hayatını kaybetti. Bu alçakça saldırıyı, Bolu’nun temizliğine katkı vermeye çalışan bir emekçi kardeşimize yapan katili ben kınıyorum. En ağır cezayı alması için elimizden gelini yapacağız” dedi.

“BENİM NAZARIMDA ŞEHİT”

Görevi başında öldürülen Kayaalp’in kendisi için şehit sayıldığını ifade eden Özcan, “İşini yaparken, şehit edilen benim nazarım, bu kardeşimizin ailesi kendini yalnız hissetmesin. Beni de ailenin bir feri olarak kabul edin. Görevini yaparken, benim nazarında şehit düşmüş kardeşimin ailesi ne zaman başı dara düşerse beni arayabilir. Beni de ailenin bir ferdi olarak görebilir. Buradaki herkes aynı şekilde görebilir. Biz her daim ailenin yanında olacağız. Rahmetli emekçi kardeşimiz Turgay’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun, ailesine sabırlar diliyorum. Çalışma arkadaşlarına, belediyedeki diğer mesai arkadaşlarına sabır diliyorum. Allah bir daha böyle acı olaylarla bizi karşı karşıya getirmesin. Rabbim’den de bunu niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan’ın konuşmalarının ardından dua edildi. Kayaalp’in meslek taşları ellerindeki karanfilleri, Kayaalp’in tabutuna bıraktıktan sonra, merhumun naaşı son yolculuğuna uğurlanmak üzere, cenaze namazının kılınacağı camiye götürüldü.

Kep Adresi [email protected]