reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

TİCARET BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

TİCARET BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ
25 Eylül 2021 - 12:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fahiş fiyatla mücadele konusunda ‘Piyasayı altüst ediyorlar’ diyerek işaret ettiği 5 zincir market için harekete geçildi. Ticaret Bakanı Muş’un talimatıyla, zincir marketlerdeki ürün fiyatlarının denetimi için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Haber: Yasin Celal Torun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘fahiş fiyat’ iddiaları konusunda 5 zincir marketin topladıkları ürünlerle piyasayı altüst ettiklerini, bunlara yönelik operasyonlar düzenleyeceklerini söyledi. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla 5 büyük zincir markette, ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Son dönemde temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin vatandaşlar tarafından Bakanlığa iletilen başvuru ve şikayetler dikkate alınarak, ticaret il müdürlüklerince 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği’ne aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimlerin sürdürüldüğü vurgulandı.

MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRİLDİ

Bununla birlikte tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Bakan Muş’un talimatıyla ticaret müfettişleri görevlendirildiği kaydedildi.

“HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMAKTA KARARLIYIZ”

Ticaret bakanlığı açıklamasında; “Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız.” İfadelerine yer verildi.

Kep Adresi [email protected]