reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

TOKİ’DE İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLIYOR

TOKİ’DE İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLIYOR
20 Eylül 2021 - 12:28

TOKİ, borcunun peşin olarak kapatmak isteyenlere ve toplam borcun yüzde 25’inden fazlasını peşin olarak ödemek isteyenlere yönelik, yüzde 22 indirim kampanyası duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla, borcunu peşin olarak kapatmak isteyenler için indirim yapılacağı duyuruldu. 21 Eylül tarihinde başlayacak kampanya kapsamında, borcunu hemen ödeyip tapusunu almak isteyenlere yüzde 22 indirim sağlanacak. Kampanyadan faydalanmak isteyenler 19 Ekim tarihine kadar ilgili bankaya başvurmak zorunda.

BORCUNUN YÜZDE 25’İNİ ÖDEYEN DE YARARLANACAK

21 Eylül’de başlayacak kampanyadan borcunun tamamını ödeyemeyen kişiler de yararlanabilecek. Yapılacak başvuru sonrasında borcunun yüzde 25’inden fazlasını peşin olarak ödeyenler, yüzde 22 indirimden faydalanacak.

YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor.  Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Kep Adresi [email protected]