reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Trial Şampiyonası 22 – 23 Eylül’de 

Trial Şampiyonası 22 – 23 Eylül’de 
19 Eylül 2018 - 17:50

22 – 23 Eylül tarihlerinde Bolu’da düzenlenecek 2018 Türkiye Trial Şampiyonası 4. Ayak yarışları öncesinde, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da katılımıyla basın açıklaması düzenlendi.

Başkan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’nin farklı illerinden 5 takımın 10 araç ile katılacağı yarışlara tüm Bolu Halkını davet etti. 

MEHMET FATİH YALINIZ 

Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Bolu Merkeze bağlı Çakmaklar mevkiindeki Köroğlu Motor Sporları Merkezinde düzenlenen basın açıklamasına, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turhan, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sadık Öztürk ve basın mensupları katıldı.

Trial Şampiyonası 4. Ayağının Cumartesi günü başlayacağını söyleyen Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turhan, “Bu yıl Trial şampiyonasının 4. Ayağını gerçekleştireceğiz. Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü motor sporlarını üstlenmiş, güzel organizasyonlar düzenliyoruz. Başkanımız da sağ olsun bize destek veriyor. Buradaki offroad pistimizde, farklı etkinlikler yapmak üzere buradayız. 4. Ayak olan Türkiye Trial Şampiyonası 22 – 23 Eylül’de burada gerçekleştirilecek. Cumartesi günü kent meydanında seremoni startı ile başlayacak yarış buradaki Köroğlu 1 etabı ile devam edecek. Akşam saat 17.00’ye kadar. Pazar günü de Boloff etabı ile sona erdireceğiz.” dedi.

“Bu özel coğrafya bunu gerektiriyordu”

Offroad sporunun Bolu coğrafyasına uygun olduğunu söyleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tüm Bolu halkını Cumartesi günü başlayacak Trial Şampiyonası 4. Ayak yarışlarına davet etti. Başkan Yılmaz şöyle konuştu; “Bolu coğrafyası gereği turizm kenti olacak, spor kenti olacak, sağlık kenti olacak ve üniversite kenti olacak. Sporun her branşının da kamp merkezi inşallah Bolu olacak. O konuda Bolu Offroad temsilcimiz ve onun arkadaşları hem Bolu’da hem de hem de diğer illerde Bolu’yu çok güzel temsil ediyor. Onlarla beraber bu çalışmaları yürütüyoruz. Trial şampiyonası 6 ayaktan oluşuyor. Bu en zor etaplardan bir tanesi. Geçen sene son ayak Bolu’da yapılmıştı, bu sene 4. Ayak Bolu’da yapılacak. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen hem federasyon, hem de Bolu’daki offroad kulübüne ne kadar teşekkür etsek azdır. Bolu coğrafyası gereği zaten özel bir yer. Şu an bulunduğumuz yerden baktığımızda bile bu coğrafyayı başka bir yerde bulamazsınız. Offroad anlamında en sağlam pisti oluşturmaya çalışıyoruz. Hatta belki de dünyadaki en kaliteli pisti oluşturmak için çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah bir çok branşla beraber spor anlamında bir merkez haline dönüşeceğiz. Emeği geçen başta bu spora gönül vermiş, şu an offroad Bolu olduğu gibi diğer spor dallarından gönül vermiş arkadaşlarımızla beraber çalışma içindeyiz. Bu özel coğrafya bunu gerektiriyordu, biz de coğrafyamızın taleplerine uyuyoruz. Bolu’nun marka şehir olmasını coğrafya ile bütünleştirerek sağlayacağımızı düşünüyoruz. Cumartesi günü Valilik önünde hem seremoni gerçekleştirilecek ve yarışlar başlayacak. Duyarlı olan bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Saat 11.00’de valilik önünde açılış yapılacak yarışlara bütün, Bolu halkını ve sporseverleri davet ediyoruz.”

“Destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Basın toplantısında son konuşmayı yapan  Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sadık Öztürk ise şunları söyledi; “Türkiye Otomobil Federasyonunun faaliyet programında yer alan Trial 4. Ayak yarışlarını Bolu’muzda, Bolu’muzun tanıtımı için, Bolu’ya veren federasyona, ilimizde bu müsabakayı organize eden temsilcimize, bu konuda bize her türlü desteği sağlayan belediye başkanımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Belediyemizle beraber ilimizin tanıtımı için bu tür müsabakaları ilimize nasıl alırız, nasıl daha iyi ağırlarız, düşüncesi ile herkesi buraya çağırıyoruz. Onlar da sağ olsun büyük destek veriyorlar bize biz de elimizden geldiğince insanları burada mutlu olarak illerine gönderiyoruz.”

Basın açıklamasının ardından, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turhan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la birlikte offroad aracı ile pistte tur attı.

Kep Adresi [email protected]