reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“TÜRK İNSANI TARİHİNİN EN BÜYÜK YOKSULLAŞMASINI YAŞIYOR’

“TÜRK İNSANI TARİHİNİN EN BÜYÜK YOKSULLAŞMASINI YAŞIYOR’
19 Ekim 2021 - 11:54

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, AKP-MHP hükümeti döneminde Türk insanının tarihinin en büyük yoksullaşmasını yaşadığını söyledi. Karsu; “Sevgili Genel Başkanımız ‘Karakış Fonu kurulsun’ diyor. Bu fonun kaynaklarını da söylüyor ama hükümetin umurumda değil. Dolar çıkmış 9’a, inmez 8’e, Hızla koşuyor 10’a. Paramızın değeri düştükçe elektriğe, doğal gaza, benzine, mazota, gübreye, iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Peki, bu durumun sorumlusu kimdir?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Lira’nın değer kaybının topluma büyük maliyet getirdiğini işaret ederek, pek çok kalemde yaşanan zamlara değindi, vatandaşın kışı zor geçireceğini savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, ekonomimizdeki yangını her geçen gün biraz daha büyülttüğüne işaret ederek; “Ekonomi politikaları ideolojik vesayet altında. Yönetimdeki kriz, milletimizi eziyor. Önümüz kış, hem de kapkara bir kış. Türkiye’miz, büyük bir buhranın içerisinde karakışa hazırlanıyor.  Dolar 9 lirayı aştı. 10 liraya koşuyor. Bu tablonun sorumlusu kimdir? Paramızın satın alma gücü, güneş görmüş kar gibi eriyor.  Dolar alan değil ama satan bin pişman olmuş.” diye konuştu.

Paramızın değeri düştükçe elektriğe, doğal gaza, benzine, mazota, gübreye, iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Çiftçinin, esnafın, ailelerin beli bükülüyor. Peki, bu durumun sorumlusu kimdir? Sanayicilerimiz de çok endişeli. Uluslararası girdi fiyatları almış başını gidiyor. Pamuğun fiyatı son 10 yılın zirvesinde. İplik tedarikinde çok ciddi sıkıntılar var. Enerji maliyetleri aldı başını gitti. Buna bir de 128 milyar dolar rezervimizi buharlaştırmaları, Merkez Bankası’nın yönetimini zırt pırt değiştirmeleri, paramızı pul etmeleri eklenince maliyetler zirve yapıyor. Elektrik ve doğal gaz faturalarını ödeyemeyen milyonlarca vatandaşımız var. Bir de bu zamlar yağmaya başlarsa milletin hali nice olur düşünmek bile istemiyorum. Sevgili Genel Başkanımız bunun için, ‘Karakış Fonu kurulsun’ diyor. Bu fonun kaynaklarını da söylüyor ama hükümetin Umurumda değil. Dolar çıkmış 9’a, inmez 8’e. Hızla koşuyor 10’a.” şeklinde konuştu.

“Dış politikada nereden nereye geldik “

Taliban heyetinin Türkiye ziyareti ile ilgili olarak değerlendirme yapan Başkan Karsu; “AKP-MHP hükümeti yönetiminde dış politikada da küme düşüyoruz. Herkesle kavgalıyız. Önceden bu ülkeyi büyük devlet ve siyaset adamları ziyaret ederdi, şimdi ayağındaki terliklerle Taliban temsilcileri ziyaret ediyor. Taliban heyeti ‘Resmi davet üzerine geldik’ diyor, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ‘Gelmek istediler davet ettik’ diyor. Nereden nereye…” ifadelerini kullandı.

“CHP iktidara geldikten sonra, dolar da düşer, enflasyon da düşer…”

AKP-MHP hükümetine Türkiye’de kimsenin güveninin kalmadığını iddia eden başkan Karsu; “CHP iktidara geldikten sonra, dolar da düşer, enflasyon da düşer, faiz de düşer, işsizlik de düşer. Ülkemiz, yeniden Halil İbrahim bereketine kavuşur. Hayat bayram olur.” Dedi.

Kep Adresi [email protected]