reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Türk Kızılayı vekaletli kurban fiyatını açıkladı

Türk Kızılayı vekaletli kurban fiyatını açıkladı
06 Ağustos 2017 - 14:58

Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla 2017 yılı vekâletli kurban kesimi kampanyası hakkında bilgi verildi. Türk Kızılayı, yurt içi kurban fiyatını ise bu sene 735 Türk Lirası olarak belirledi.

Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Türk Kızılayı olarak Kurban bereketi yıl boyu sürsün sloganıyla bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Kampanya süreci 2 Ağustos 2017 ve 1 Eylül 2017 tarihleri arasındadır. Bu sene Türkiye dahil 32 ülkede “vekaletli kurban kesimi” gerçekleştireceğiz. Yurt içi kurban fiyatını ise Türk Kızılayı bu sene 735 Türk Lirası olarak belirledi. Yurt dışında ise hisse başı 500 Türk Lirası olarak belirlendi. 2017 senesinde kurban hedefini Genel Merkezimiz Türkiye için yaklaşık 100 bin hisse olarak hedefledi. Bu da 2 milyon insana yurt içinde ve yurt dışında ulaşma anlamına geliyor. Kızılay kurban modelimiz var. Modelimiz, Et ve Süt Kurumu ile beraber kesilmiş olan kurbanlar, raf ömrü 1,5 yıl olan 800 gramlık kavurma konservelerine dönüşüyor. Konserveler yıl boyunca, muhtaç olan insanların sofralarını şenlendiriyor. Kurban Bayramı’nın 4 günlük bereketi 365 güne yayılmış oluyor.

Bolu Şubemize müracaat ederek ya da Bolu kent merkezindeki standlarımıza uğrayarak kurban vekaletlerinizi verebileceğiniz gibi Kızılay’ın internet sayfasından da kurban vekaletinizi verebilirsiniz.” denildi.

Kep Adresi [email protected]