reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

TÜRKİYE FAİR PLAY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TÜRKİYE FAİR PLAY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
29 Haziran 2021 - 16:26

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından “İyiye, doğruya, güzele” sloganı ile bu yıl 39’uncusu verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı.

İlimizin yetiştirdiği önemli spor adamlarından Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, büyük ödülü kariyer dalında aldı. Türkiye’de Cimnastiğin gelişmesinde büyük pay sahibi olan ve Türk Cimnastiğini dünyada tanıtan Çelen ve milli sporcular adeta başarıdan başarıya koşuyor.

TMOK’tan yapılan açıklamaya göre, büyük ödülü kariyer dalında Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, davranış dalında Milli Kayakçı Sıla Kara, tanıtım dalında TRT Spor’dan Mehmet Yusuf Savaş kazandı. Toplumsal fair play ödülünü ise Adım Adım Oluşumu elde etti.

Kariyer dalında şeref diploması ödülleri, Balıkesir Altı Eylül Belediyesi ve Prof. Dr. Hasan Kasap’a verildi. Kutlama mektubunu ise Selçuklu Belediyespor elde etti.

Davranış dalında şeref diploması Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ve İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün olurken, kutlama mektubu Giresunspor ile Kayserispor’dan futbolcu Pedro Henrique’ye verildi.

Tanıtım dalında şeref diplomasına Meteorolojinin Sesi Radyosu’ndan Hamdi Yüce Er ve “Şehir Şehir Eskrim Organizasyonu” layık görülürken, kutlama mektubunu Konya Basketbol İl Temsilcisi Hakan Kuşçu ile TRT Spor’dan Murat Tarhan elde etti.

“Ödülü almak büyük onur”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen  ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “TMOK Türkiye Fair Play Ödülleri’nde şahsımı kariyer dalında büyük ödüle layık gören Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne cimnastik için emek veren herkes adına teşekkür ediyorum. ‘’İyiye, doğruya, güzele’’ sloganıyla verilen bir ödülü almak büyük onur…” ifadelerine yer verdi.

TMOK 2020 TÜRKİYE FAİR PLAY ÖDÜLLERİ KAZANANLARI        

Sportif Fair Play

Kariyer Dalı

BÜYÜK ÖDÜL

Suat ÇELEN (Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı)

Sportif Fair Play Kariyer Dalı

ŞEREF DİPLOMASI

BALIKESİR ALTI EYLÜL BELEDİYESİ

Sportif Fair Play Kariyer Dalı

ŞEREF DİPLOMASI

Prof.Dr. Hasan KASAP

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Öğretim Üyesi

Kep Adresi [email protected]