reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

‘ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü BÜYÜK BİR ÖZLEM, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM’

‘ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü BÜYÜK BİR ÖZLEM, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM’
09 Kasım 2020 - 16:43

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedenen aramızdan ayrılışının yıldönümünde büyük bir özlem, saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Atatürk’ü rahmet ve şükranla andığını, aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini vurguladı.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmanın mücadelesini verdiğimiz bugünlerde ilhamımız, karakteri özgürlük ve bağımsızlık olan Ulu Önder Atatürk’ün ‘Milletin kayıtsız şartsız egemenliği’ anlayışına dayalı devrimci fikirleridir. Biliyor ve inanıyoruz ki demokrasiyle taçlandırılmış cumhuriyetimiz sayesinde, iktisadi bağımsızlığa ve sosyal devlet anlayışına dayalı üretime, herkes için adalet ülküsüyle işleyen bağımsız yargıya, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren eğitim sistemine, toplumsal huzura ve komşularımızla barış içinde yaşamı öngören akılcı dış politikaya kavuşacağız. Bu bizim, Büyük Atatürk başta olmak üzere tüm vatanseverlere, cumhuriyetimizin kökleşmesi için yaşamın her alanında fikren ve bedenen mücadele etmiş tüm vatandaşlarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.”

Kep Adresi [email protected]