reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Vali Baruş yol çalışmalarını denetledi

Vali Baruş yol çalışmalarını denetledi
01 Temmuz 2017 - 13:08

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu İl Özel İdaresi tarafından yapılan yol çalışmalarını inceledi.  Yeniakçakavak köyüne giden Vali Baruş hem yol yapım çalışmalarını inceledi hem de İl Özel İdaresi’nce yeni alınan Asfalt Kombi aracının çalışmalarını da yerinde gördü.

Yeniakçakavak köyünde yapılan yol çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Baruş, Yeniakçakavak Köyü Muhtarı Mehmet Keser ve köylüler ile sohbet ederek, ikram ettikleri ayranı içti.

Ziyarette ayrıca İl Özel İdaresi tarafından yeni alınan araç da denendi. Üzerine yüklenen stok malzemeyle sathi kaplama yol yapabilen araçla ilgili çalışmaları yerinde inceleyen Vali Baruş, yetkililerden bilgiler alırken aynı zamanda 16 ton taş ve su bazlı 8 ton emisyon zift taşıyan sathi kaplama aracı Yeniakçakavak Köyü yolunun bir kısmı ile köy içindeki sokak yollarını asfalt ile kapladı. Asfalt kombi sathi kaplama aracı ile yol yapımı yapılırken ulaşım aksaklıkları yaşanmıyor.

 

Yol çalışmalarının daha verimli olması için hava durumunun yakından kontrol edilmesi gerektiğini belirten Vali Baruş, “Hava şartları ideal olunca bu zamanımızı daha verimli kullanarak tam zamanlı çalışmalıyız. Yeni alınan sathi kaplama aracının performansı ile yol çalışmalarının hızlanmasına çok önemli katkı sağlayacağı inancındayım. Bu araç 2 aracın yaptığı işi tek başına yapıyor. Hem araçtan hem de insan gücünden tasarruf etmiş olacağız” dedi.

Vali Baruş’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürü Sedat Türkan ile Yeniakçakavak Köyü Muhtarı Mehmet Keser eşlik etti.

Kep Adresi [email protected]