reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

VALİ BARUŞ’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETLERİ

VALİ BARUŞ’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETLERİ
19 Ağustos 2017 - 17:22

Bolu Valisi Aydın Baruş, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek tedavi görmekte olan şehit annelerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Baruş’un hastane ziyaretinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Alican Önal ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice Efe Baysal da hazır bulundu.

İlk olarak, 1998 yılında Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Şehit Polis Memuru Murtaza İde’nin açık kalp ameliyatı olan annesi Nezaket İde’yi ziyaret eden Vali Buraş, İde’nin durumu hakkında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Alican Önal’dan bilgiler aldı.

Nezaket İde’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Baruş, “İnşallah bundan sonra daha sağlıklı bir ömür sürersiniz. Sizin için yapabileceğimiz bir şey, bizlerden bir isteğiniz, bir ihtiyacınız var mı? Allah şifalar versin” dedi.

Daha sonra 1992 yılında Hakkari’de vatani görevini yaptığı sırada şehit düşen İbrahim Ayhan’ın kanser tedavisi gören ve yoğun bakım ünitesinde yatan annesi Ayşe Ayhan’ı da ziyaret eden Vali Baruş, Başhekim Yardımcısı Önal ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice Efe Baysal’dan hastanın son durumu hakkında bilgiler aldı.

Yoğun Bakım Servisi’ne girerek Ayşe Ayhan’ı da ziyaret eden Vali Baruş, Yoğun Bakım Servisi önünde bekleyen hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek “Doktorlarımız yapılması gerekenleri yapıyorlar. Bizlerin elinden sadece dua etmek geliyor. Tekrar geçmiş olsun,  Allah acil şifalar versin” dedi.

Tedavi görmekte olan şehit anneleri ve yakınları Vali Baruş’un ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Yoğun Bakım Ünitesi önünde bekleyen diğer hasta yakınları ile sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini ileten ve hasta yakınlarının talep ve isteklerini de dinleyen Vali Baruş, kendisine iletilen taleplerin yerine getirilmesi için ilgili kişilere gerekli talimatı vereceğini belirtti.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis’inde incelemelerde bulunan Vali Baruş, daha sonra yeni yapılan ve inşaatı devam etmekte olan Acil Servis ünitesi hakkında da Başhekim Yardımcısı Önal’dan çalışmalar hakkında bilgiler alarak hastaneden ayrıldı.

 

 

 

Kep Adresi [email protected]