reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Vali Baruş’tan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajı

Vali Baruş’tan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajı
15 Temmuz 2017 - 16:17

Bolu Valisi Aydın Baruş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Baruş, “Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır.” dedi.

Vali Aydın Baruş mesajında şu ifadeleri kullandı; “15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır.

Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.

Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır. Bu destanı şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyen Ömer Halisdemir, Velid Bektaş ve nice kahramanları, Bolulu hemşerilerimiz Ozan Özen ve Fatih Kalu’yu asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu vesileyle, 15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Bolulu vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.”

Kep Adresi [email protected]