reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

VALİ ÜMİT PAZAR YERİNDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ DENETLEDİ

VALİ ÜMİT PAZAR YERİNDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ DENETLEDİ
14 Nisan 2020 - 15:44

Bolu Valisi Ahmet Ümit, koronavirüsle mücadele kapsamında pazar yerlerinde alınan tedbirleri inceledi.

Vali Ahmet Ümit, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla şehrin işlek caddeleri, trafik uygulama noktaları, banka ve esnaf ziyaretlerinin ardından vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı yapan Kızılay Çadırı’nı ziyaret etti ve Bolu Pazarına giderek alınan önlemleri yerinde inceledi.

KIZILAY ÇADIRI ZİYARETİ

Vali Ümit ilk ziyaretini Hükümet Meydanında kurulan ve ücretsiz olarak maske dağıtımının yapıldığı Kızılay Çadırına gerçekleştirdi.

BOLU PAZARI ZİYARETİ

Vali Ümit diğer ziyaretinde ise Bolu Pazarına giderek koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların güvenli bir şekilde alışveriş yapmaları için alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Altındal’ın da yer aldığı ziyarette, il genelinde vatandaşların taze sebze ve meyve başta olmak üzere hiçbir gıda maddesine ulaşmakta sıkıntı yaşamadığını belirten Vali Ümit, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Pazarcı esnafı ile sohbet eden Vali Ümit, salgınla mücadelede en önemli hususun izolasyon ve sosyal mesafe olduğunu belirterek, “Kurallara uyduğumuz takdirde virüsün etkisini azaltacağız ve bu işi birlikte başaracağız. Pazar esnafımızın almış olduğumuz tedbir kararlarına büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde uyduğunu görüyoruz. Kurallara riayet edilmesi, tedbirlerin bilincinde olunması çok önemli. Bu süreçte bizlere destek oldukları için pazar esnafımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Semt pazarına alışverişe gelen vatandaşlarla da sohbet ederek, talep ve şikayetlerini dinleyen Vali Ümit, vatandaşlarımıza izolasyon ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Kep Adresi [email protected]