reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Valilik Minik Güler için bağış çadırı kurdu

Valilik Minik Güler için bağış çadırı kurdu
06 Haziran 2017 - 13:09

Bolu Valiliği, geçtiğimiz günlerde Bolu Kamuoyunda çıkan haberler sonrası 3 yaşındaki lösemi hastası Güler Gökmen için ailesi ile de görüşerek Valilik Binası önünde kök hücre bağış çadırı kurdu. Valilik tarafından yapılan açıklama ile vatandaşlar, minik Güler için, 16.00 – 24.00 saatleri arasında bağış yapmaya davet edildi.

3 yaşındaki Lösemi Hastası Güler Gökmen için yerel ve ulusal medyada çıkan haberler sonrasında, harekete geçen Bolu Valiliği, kök hücre bağışı için Valilik Binası önünde, bağış çadırı kurdu. Bolu Valiliği tarafından bağış çadırı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Geçtiğimiz günlerde yerel ve ulusal basında, 3 yaşındaki Güler Gökmen’e lösemi teşhisi konulduğu, kemoterapi tedavisi uygulandığı ve minik Güler için doktorlarının acil ilik nakli yapılması gerektiği yönünde haberler yer almıştır.

Medyada çıkan haberlere istinaden aile ile de yapılan görüşmeler sonrası Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nin destek verdiği çalışma ile Valilik binası önüne Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) projesi kapsamında Kemik İliği Bankasına gönüllü kemik iliği kök hücre bağışçılarının kazandırılması için bağış çadırı kurulmuştur.”

“Hayat vermek isteyen vatandaşlarımız bağış yapabilir”

Minik Güler ile aynı hastalıkla mücadele eden hastalar için umut olmak isteyen vatandaşların bağış çadırında kök hücre bağışında bulunabileceği belirtilen açıklama şöyle devam etti; “3 yaşındaki lösemi hastası yavrumuz Güler Gökmen ile aynı hastalıkla mücadele eden ve umutla nakil bekleyen hastalara hayat vermek isteyen vatandaşlarımız Valilik binası önünde kurulan bağış çadırında saat 16.00-24.00 saatleri arasında kan örneği bağışında bulunabilirler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kep Adresi [email protected]