reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

YASAKLAR GERİ DÖNDÜ

YASAKLAR GERİ DÖNDÜ
29 Mart 2021 - 20:29

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrasında yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin yeni koronavirüs risk haritasının da güncellendiğini duyurdu. Bu kapsamda, kırmızı renkli il sayısı 17’den 58’e çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin yeni tedbirleri açıkladı. Koronavirüs tedbirlerine uyma konusunda daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, aşılama çalışmalarının vaka, hasta ve yoğun bakım rakamlarında azalmaya etki ettiğini kaydetti. Erdoğan, vaka, hasta ve vefat sayısındaki artışın, mevcut uygulamaları gözden geçirmeye mecbur bıraktığını kaydetti.

TÜRKİYE’DE KIRMIZI İL SAYISI 58’E ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki daha önce açıklanan kırmızı renkteki il sayısının 17’den 58’e çıktığını kaydetti. Ayrıca, Cumartesi kısıtlamasının da geri geldiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında tüm Türkiye’nin beklediği yeni koronavirüs kararlarını açıkladı.

Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.

Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek.

(Ramazan ayı) Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.

Kep Adresi [email protected]