reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

YÜKSEL CEYLAN’IN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

YÜKSEL CEYLAN’IN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI
08 Mart 2021 - 10:39

Bolu SMMM Odası Başkanı Yüksel Ceylan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kadınlara yönelik şiddeti reddeden, kadına her zaman değer veren, onları gelecek olarak gören bir geleneğe sahibiz” dedi.

Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yüksel Ceylan, yaptığı açıklama ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ceylan açıklamasında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın temel şartlarından birinin kadınlara değer vermek olduğunu ifade ederek, “Kadınlar, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, Kadınlar iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunuyorlar. Biz tarih boyunca ‘Cennet Anaların Ayakları Altındadır’ anlayışıyla hareket eden bir milletiz. Gerek inancımızda gerek gelenek ve göreneklerimizde el üstünde tutulan ve her zaman değer verilen kadınlarımızın hayatın her alanında daha iyi olmaları ve daha iyi yerlere gelmeleri toplum olarak en önemli görevlerimiz arasındadır. Muasır medeniyet olmanın temel şartlarından birisi de kadına değer vermek, korumak ve kollamaktır.

“KADINA KARŞI ŞİDDET OLGUSU İLE MÜCADELE ETMELİ”

Toplum bütünü olarak kadına karşı şiddet olgusu ile mücadele etmeli ve kadınlara karşı sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışla davranmayı insani bir gereklilik olarak benimsemeliyiz. Başta bu cennet vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin anneleri olmak üzere Kadın meslektaşlarımın ve bizi biz yapan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]