reklam
reklam

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

YURT DIŞI SEYAHAT HARCAMALARINDA TAKSİT SINIRI

YURT DIŞI SEYAHAT HARCAMALARINDA TAKSİT SINIRI
13 Ocak 2020 - 11:31

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı ile yapılan havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerini altı aydan üç aya düşürdü.

Kredi kartıyla harcamalarda taksit sayısına yeni sınırlamalar getirildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı ile yapılan hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurtdışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerinin altı aydan üç aya düşürülmesine karar verdi.

kredi kartı ile yapılan havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme süreleriyle ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’dan yapılan açıklamada; “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 10/01/2020 tarihli ve 8792 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı aydan üç aya düşürülmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.