(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’da müteahhitler, işlemler için fazla para isteyen yapı denetim laboratuvarı sahibi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sinan Seymen’e karşı inşaatlara pankart asıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sinan Seymen'in AK Partiden ihraç edildiği ve belediye meclis üyeliğinden el çektirildiği öğrenilmiştir” dedi.

Bolu’da inşaat krizi yaşandı. Edinilen bilgilere göre, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sinan Seymen’e ait Kalites yapı laboratuvarı, müteahhitlerden yapılacak işlemler için normal ücretin üzerinde para istedi. İddiaya göre parayı veren müteahhitlerin işlemleri gün içerisinde tamamlanırken, para vermeyen müteahhitlerin işlemleri 21 gün sonraya ertelendi. Bunun üzerine kentteki birçok inşaata, “AK Parti Meclis Üyesi Sinan Seymen bizden haraç istediği için biz de vermediğimiz için şantiyemiz durdurulmuştur” yazılı pankartlar asıldı.

 “ŞİKÂYET DİLEKÇESİ SAVCILIĞA VERİLMİŞTİR”

Olaya ilişkin, Bolu İnşaat Müteahhitleri Derneği tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Dernekten yapılan açıklamada, “Kalites yapı laboratuvarı, numune bedeli farkını ödeyen müteahhittin numunesini aynı gün almakta, farkı ödemeyi kabul etmeyen müteahhittin işini ise 21 gün ileri tarihe randevu vererek sekteye uğratmakta, beton dökümüne izin vermemektedir. Bununla ilgili geçtiğimiz hafta içinde 55 Müteahhit firmanın imzalamış olduğu şikâyet dilekçesi, Bolu Valiliği'ne, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne ve savcılığa verilmiştir” denildi.

 “AK PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİĞİ ÖĞRENİLMİŞTİR”

Açıklamada, Sinan Seymen’in AK Parti’den ihraç edildiğinin sonradan öğrenildiği ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol’un konuyla ilgili devreye girdiği belirtilerek, “Fakat bugün gelinen noktada, Sinan Seymen'in AK Partiden ihraç edildiği ve belediye meclis üyeliğinden el çektirildiği öğrenilmiştir. AK parti Belediye Başkan adayı Sayın Muhammed Emin Demirkol'un yeni dönem belediye meclis üyeliği listesinde kendisine yer vermemesi sebebi ile partiyi zor durumda bırakacak eylemler yaptığı ve meslektaşlarımıza karşı sergilemiş olduğu bu tutum ve davranışların sebebinin de bu olduğu parti yetkililerince tarafımıza bildirilmiştir. Sayın Muhammed Emin Demirkol, ivedilikle sorunun çözümüne ilişkin ilgili yerlere girişimlerde bulunarak krizin derinleşmesini önlemiştir” ifadeleri kullanıldı.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ