(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-FAHRİ GÜNDÜZ)-Boluspor, Trendyol 1.ligin 9.hafta karşılaşmasında deplasmanda Giresunspor ile karşı karşıya geldi. Maçın ardından Giresunspor teknik direktörü Mustafa Kaplan hem karşılaşmayı hem de Boluspor’u değerlendirdi.

Kaplan, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak ve kırmızı beyazlıların teknik direktörü Yalçın Koşukavak hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti.

“Savaş Abak ve yönetimi Boluspor’u bir yerlere getirmek için mücadele ediyorlar”

Giresunspor Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, kırmızı beyazlı yönetimin çok büyük bir yükün altına girdiklerini işaret ederek; “Boluspor’un çok değerli başkanı ve yönetimi var. Geldikleri günden beri Savaş Abak ve yönetimi Boluspor’u bir yerlere getirmek için mücadele ediyorlar. Bu lig de mücadele etmek ekonomik anlamında kolay değil. Eski borçları ödemeleri bir de buna mevcut kadronun oluşumu eklenince büyük bir yükün altına giriliyor. Bugün bizi mağlup ederek 3 puanı aldılar” dedi.

“Yalçın hoca sezon başında Boluspor’a gelseydi şuan ki Boluspor daha iyi yerlerde olurdu”

Kaplan, Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak için de şu ifadeleri kullandı: “Boluspor’un çok deneyimli bir teknik direktörü var. Boluspor’un bu ligi iyi bilen, iyi analiz eden hocası. Elindeki kadro ile en iyisini yapmaya çalışıyor. Yalçın hoca sezon başında Boluspor’a gelseydi şuan ki Boluspor daha iyi yerlerde olurdu. Yalçın hocaya oyuncuları da yardım ediyor. Takım olma yolunda hızla ilerliyorlar. Sadece sezon başını beraber geçirmemenin sıkıntısını yaşadılar.”