(İHA) - Marmara Kariyer Fuarı'na katılan Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Filipinler'den gelen 4 üniversite ile işbirliği protokolü imzaladı.
KBÜ'nün uluslararası ağlarını genişleterek ve geliştirerek uluslararası bir üniversite olma hedeflerini daha da ileriye taşıma çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Rektör Kırışık, Filipinler’den gelen Mariano Marcos State University, Mindanao State University, Iloilo Science and Technology University ve Caraga State University temsilcileri ile görüştü. Protokol görüşmesine, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da eşlik etti.
Yapılan görüşmelerde üniversitelerinin çeşitli programlar kapsamında iş birlikleri geliştirmesi, öğrenci değişimi, Ar-Ge projelerinin hayata geçirilmesi gibi konular ele alandı.
Görüşmelerin ardından, Mariano Marcos State University Rektörü Shirley Castaeda Agrupis, Mindanao State University Rektörü Dr. Elnor C. ROA, Iloilo Science and Technology University Rektörü Dr. Gabriel M. Salistre ve Caraga State University Rektörü Dr. Rolyn C. Daguıl ile iş birliği protokolü imzaladı.

Editör: Ebru Buket EKE