(Haber: Emrah Sağıt) Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesinde husumetli olan Bilal Över ile Kamil Akçay arasında köpek kavgası çıktı. Över, çoban köpeğini öldürüp Akçayı’da yaraladı. Mahkeme 6 yıl 6 ay ile cezalandırdı.

Bolu Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesinde Bilal Över (33), köyde çoban köpeklerinin kavga etmesi nedeniyle tartıştığı aynı ve aralarında önceden husumet olan Kamil Akçay’ı (48) tabancayla vurarak yaralarken, köpeğini de Muhtar olan babasına ait tabancayla vurarak öldürdü. 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Bilal Över, çıkarıldığı karar duruşmasında 6 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Edinilen bilgilere göre; olay, 15 Ekim 2021 tarihinde Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesinin Çağşak köyünde meydana geldi. Daha öncesinden aralarında husumet olduğu öğrenilen Kamil Akçay ile Bilal Över hayvanlarını otlatmaya çıkardıkları esnada sürüde bulunan çoban köpekleri kavga etti. İki husumetli arasında köpeklerin kavga etmesinin ardından çıkan tartışmada Bilal Över, Çağşak köyü muhtarı olan babası Mustafa Över’e(56) ait ruhsatlı tabancayla Kamil Akçay’ın köpeğini vurdu. Duman isimli kangal cinsi köpek ölürken Akçay ise tabancadan vücuduna isabet eden kurşunla yaralandı. Olayın ardından olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Över, tutuklanarak cezaevine sevk edildi. 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanan Över, 3 yıl devam eden yargılama sürecinin ardından ‘Bir ev hayvanını veya evcil hayvanı kasten öldürme’, ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından yargılandığı dava kapsamında karar duruşmasına çıktı.

“6 yıl 6 ay hapis cezası verildi!”
Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Bilal Över, mahkeme tarafından ‘Bir ev hayvanını veya evcil hayvanı kasten öldürme’ suçundan 6 ay, ‘Silahla kasten yaralama’ suçundan da 6 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı. Över’e aynı zamanda adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı verildi.

“Öldürülen köpeğim çok akıllıydı”
Öldürülen çoban köpeklerinin iyi yetiştirilen, bakımlı köpekler olduğunu vurgulayan Kamil Akçay, ‘Bunlarla aramızda husumet vardı. Köpeklerin kavga etmesi nedeniyle tartıştık. Kangal cinsi Duman isimli köpeğimizi öldürdü beni de vurdu. Günlerce hastanede yattım ölümden döndüm. Çoban köpeğimizde çok akıllı bir köpekti yavruları da annesiz kaldı” diye söyledi.

Muhabir: Emrah Sağıt