(HABER: ASLI AKIŞ)- İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, Pirahmetler Köyü’nde altın arama çalışması için sondaj izni başvurusu duyumu geldiğini vurgulayarak;  “Pirahmetler Köyü’nde altın arama sondaj izin talebi olduğu duyumuna ulaştık. Bu duyum eğer gerçekten doğruysa bu işin burada yapılmasına müsaade etmeyiz. Toprağımızın kirletilmesine izin vermeyiz, doğa kıyımına izin vermeyiz” dedi.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, çarpıcı bir iddiayı gündeme getirerek Pirahmetler Köyü’nde altın arama çalışması için sondaj izni başvurusu duyumu aldıklarını kaydetti. Şen, Çevre kirliliği ile doğaya zararlar veren altın arama faaliyeti hakkında Bolu halkını duyarlı ve uyanık olmaya davet etti.

“BOLU’YA İHANETTİR”

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, iddialar hakkında değerlendirmede bulunarak; “Pirahmetler Köyü’nde altın madeni arama çalışması için sondaj izni başvurusu yapıldığı duyumunu aldık. Bilgi kesin değil ve İnşallah Bolu ile ilgili bu haber ve bu iddialar doğru değildir. Harika doğasıyla tam bir turizm cazibe merkezi olan Bolumuza bu türlü bir arama faaliyetinin başlatılması kelimenin tam anlamıyla ihanettir. Bu bilgi doğru ise bu konuda Bolu halkı mutlaka duyarlı olmalıdır. Daha önce bu tür arama faaliyetleri sonrasında ortaya çıkan sonuçlar çok kötüdür. Bir kere bu tür faaliyetler su kaynaklarımızı inanılmaz kirletiyor ve bu faaliyetin atıklarından dolayı çok zararlı etkiler oluyor.” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ DOĞRUYSA HEP BİRLİKTE DUR DEMELİYİZ”

Şen, aldıkları duyum doğru ise tüm bolu halkına seslenerek; “Türkiye’de gördüğümüz kötü örneklerin sonucunda bizim böyle bir çalışmaya bir Bolulu olarak, çevresini ve toprağını seven biri olarak duyarsız kalabilmemiz mümkün değildir. Altın arama işinin atıklarında arsenik, kurşun, civa, petrol yan ürünleri, asitler ve siyanür olmak üzere zehirli maddeler bulunuyor. Doğal çevreye inanılmaz zararları olan bu faaliyete karşı biz İYİ Partililer olarak tepki gösteririz. Bolu halkını da bu konuda duyarlı ve uyanık olmaya davet ediyoruz. Bolu halkı bu tür faaliyete geçit vermemelidir. Bu iş doğruysa hep birlikte dur demeliyiz” şeklinde konuştu.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ