(ÖZEL HABER: ASLI AKIŞ)- Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş, Yeniçağa’nın gelecek vizyonunu değiştirecek, turizmine katkı sağlayacak pek çok projeyi hayata geçirmek istediğini vurgulayarak; “İlhan Başkanımız Allah nasip ederse Bolu Belediyesini alacak. Aynı teveccühle Yeniçağa’yı da alacağımıza inanıyoruz.  Vakti geldi Yeniçağa” mesajı verdi.

31 Mart 2019’da gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinde Yeniçağa il genel meclisi adayı olarak sahaya çıkan Ersin Baş, göreve geldikten sonra pek çok hizmet ve projeyi hayata geçirdi. Ersin Baş, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için de Bolu’nun Yeniçağa ilçesinden belediye başka adayı olarak gösterildi.

Yeniçağa'nın geleceğine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş, seçim kampanyası kapsamında Köroğlu TV mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu. Baş, Sanayi sektöründe yaşanan eksikliklere değindi. Covid-19 salgını döneminde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım projelerine öncülük ettiğini ve gençlere nakdi destek sağladığını ifade etti.

“YENİÇAĞA’NIN EN BÜYÜK SIKINTISI GÖÇ”

Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş, Yeniçağa'nın en büyük sorunlarından birinin göç olduğuna dikkat çekerek, bu soruna çözüm getirmek adına projeler geliştirdiklerini söyledi.

Baş; “Yeniçağa’da bizi her konuda destekleyeceklerine inanıyorum. Yeniçağa’nın en büyük sıkıntısı göç. Bu göçün önüne geçmek için projelerimiz var. Biliyorsunuz Sapanca’ya kayan bungolov evleri var. Sevdiğimiz saydığımız iş adamı tarafından hazır bekletiliyor. Biz bunu Yeniçağa getirdik. Bazı sebeplerden dolayı bunu kabul ettiremedik. Siyasi engeller gördük. Yeniçağa gün geçtikçe nüfusunu azaltıyor. İş imkanı kısıtlı. Nüfus hep dışarı kaçıyor. Bunların önüne geçebilmek için Yeniçağa’mızın esnafına can katabilmesi için bungolov ev tarzı gölün etrafını muazzam bir turizm alanı açılacağının sözünü veriyorum.” şeklinde konuştu.

“ORGANİZE SANAYİYİ BİTİRMEK BİZE NASİP OLACAK”

Yeniçağa’nın ufkunu değiştireceğini dile getiren Baş; “Yeniçağa Sanayimizin çok büyük eksiklikleri var. Onun önüne geçebilmemiz için Sanayimizin odasıyla beraber hareket edeceğimiz bazı çalışmalarımız olacak. Zaten kendim esnafım, İş adamıyım. Yeniçağa’nın da ufkunu değiştireceğimi düşünüyorum. Yeniçağa’nın kazanmasını istiyorum bu sebepten bazı zincirlerin kırılması ve bazı yapıların yapılması lazım. Gençlerimizin önünün açılması içinde aynı inançla devam edeceğim. Organize Sanayisi bize nasip olacak, biz bitireceğiz. Bunların sözünü halkıma veriyorum. Tabi Teveccüh halkımızın.” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE YÜREKLERE DOKUNDUK”

Ersin Baş, hem teşkilatın hem de ülkü ocaklarının destekleri sayesinde  5 yıl boyunca Yeniçağa’lı her bir vatandaşa dokunduklarını söyleyerek; “Halka birebir temas ediyorum.  Malum bir pandemi süreci yaşadık ve ben ilçe başkanlığı görevim süresince insanlar sokağa çıkamazken vatandaşımıza ekmek ve erzaklar ilettik. Bunları karşılıksız yaptık. Covid zamanında kimse maske bulamazken biz 20 bin maske dağıttık. Çünkü Yeniçağa’nın öz evladıyız, en zor zamanında biz vardık her zaman da Yeniçağa için var olacağız.

Ülkü ocaklarımızın da büyük desteği sayesinde çocuklarımızı maddelerden uzak tutmak adına farklı ve dikkat çekici aktiviteler gerçekleştirdik. Ülkü Ocakları ve teşkilatlarımızla beraber annelerimize, babalarımıza evlatlarının her daim güvende olduğunu hissettirdik. Her çocuğumuzu kendi evladımız gördük. Evlatlar bizim evlatlarımız.” diye konuştu.

Editör: Servet GÖKÇEK