(Haber: Oğuzhan Eke) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, çiftçinin kullandığı akaryakıttaki ÖTV ve KDV’nin kaldırılmasını istedi.

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda konuştu. Akgül’ün gündeminde çiftçiler vardı. Hasat döneminin başladığının altın çizen Akgül, arpa ve buğday alım fiyatları için öneride bulunarak, çiftçinin kullandığı akaryakıttaki ÖTV KDV’nin kaldırılmasını istedi. Akgül’ün konuşması şöyle:

“TAMAMEN KALDIRILMASI HAYATİ ÖNEME SAHİP”

“Ülkemizin, üreten ve ürettiğinin karşılığını yine bu topraklara yatırım yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan kıymetli çiftçilerimiz, bir hasat dönemine daha girmektedir. Çiftçilerimizin emeğinin ve ürettiğinin karşılığını alması için, arpa ve buğday taban fiyatlarında, arpada 10, buğday da ise 12 TL olması, tarımda kullanılan mazotta ÖTV ve KDV’nin tamamen kaldırılması tarımsal üretimin sürdürülebilirliği açısından hayati öneme sahiptir.

“PİRİM GÜN SAYISININ 7200’E DÜŞÜRÜLMESİ BEKLENTİLERİ ARASINDA”

Ayrıca Bağ-Kurlu vatandaşlarımızın pirim gün sayısının 7200’e düşürülmesi esnaf ve sanatkarlarımızın beklentileri arasındadır. Ülkemizin her yöresinde bin bir emekle hayat mücadelesi veren, ekmeğinin peşinde olan kıymetli esnaf ve çiftçilerimizi Gazi Meclisimizden sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Editör: Oğuzhan EKE