Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, TBMM’den vatandaşların beklentilerini karşılamaya yönelik önemli taleplerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündem dışı söz alarak kamu personelinin ek göstergeleri, taşeron işçilere kadro tahsisi ve Bağ-Kur'lu vatandaşların prim gün sayısıyla ilgili konuşan MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, vatandaşların refahını artırmaya yönelik adımların hayata geçirilmesini dile getirdi.

Milletvekili Akgül, kamu personelinin ek göstergelerinin artırılması, çalışanların emeklilikte alacakları maaşların yükselmesine olanak tanıyacağını, taşeron işçilerin kadroya alınması ise çalışma koşullarının ve iş güvencesinin iyileştirilmesine katkıda bulunacağını kaydetti.

Öte yandan Bağ-Kur'lu esnafların prim gün sayısının düşürülmesinin, erken emeklilik ve daha az prim ödeme imkanı sağlayarak esnafa ekonomik destek sunacağını vurguladı.

Çiftçilere verilen gübre ve mazot desteğinin artırılması, tarım sektörünün sürdürülebilirliğine ve üretim maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olacağını da belirten Akgül; “Kamu Personelinin Ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi, taşeron işçilerimize kadro tahsisi, Bağ-Kur’lu vatandaşlarımızın pirim gün sayısının 7200’e düşürülerek esnafımıza destek olunması, çiftçilerimize verilen gübre ve mazot desteğinin, bütçe imkanları dahilinde yükseltilmesi, Emeklilerimize enflasyon üzerinde zam ve zammın kök ücrete yansıtılması vatandaşlarımızı sevindirecek talepler arasındadır” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: ASLI AKIŞ