(Haber: Servet Gökçek) - AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, 6 Şubat depreminin yıldönümünde, “Dirençli şehirlerde halkımızın huzur içinde yaşamasının gayreti içerisinde olacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Demirkol, Bolu Valiliği koordinesinde asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yıldönümü dolayısıyla AFAD, JAK, İtfaiye, UMKE, Arama Kurtarma Dernekleri ve STK’ler tarafından Kent Meydanı’nda açılan stantları gezdi. Arama – kurtarma personeli ile sohbet eden Demirkol, depreme karşı “dirençli şehirler” mesajını verdi.

“CAN KAYBINI SIFIRA İNDİRME HEDEFİMİZ VAR”

Demirkol, “Deprem için alınması gereken en önemli önlem dirençli kentleri hızlıca oluşturmaktır. Bizde bu yolculuğumuzda belediye olarak dirençli kentlerin oluşması, içinde bulunmuş olduğumuz ilimizde, bölgemizde deprem açısından risk taşıdığımız bölgemizde dirençli kent oluşturarak deprem anında can kaybını en aza, sıfıra indirme hedefimiz var. Merkezi hükümetimiz ile uyum halinde Bolu’muzu dirençli kent haline getireceğiz. Sonrasında huzurla güvenle yaşayacağımız bir şehir inşa etmek için çalışacağız.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Arama kurtarma faaliyetlerinin önemine değinen Demirkol, “İlimizde organize olmuş arama kurtarma derneklerine gerek kalmayan, en güzel dirençli şehirleri oluşturmak en büyük görevimiz. Dirençli şehirlerde halkımızın huzur içinde yaşamasının gayreti içerisinde olacağımızın sözünü veriyorum. Ben bu vesile ile 6 Şubat depreminde ve diğer afetlerde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Demirkol, 6 Şubat depremlerinin yaşandığı şehirlerden ilimize gelen depremzede 3 aileyi ikametlerinde ziyaret etti.

Editör: Oğuzhan EKE