Bolu Orhan Gazi Ortaokulu Yıldız Erkekler Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonluğunu kazandı.

Haber Merkezi

Okul Sporları kapsamında düzenlenen müsabakalarda Orhan Gazi Ortaokulu Hantbol Takımı Bolu’da il birincisi, Çankırı’da 17-21 Nisan tarihleri arasında yapılan grup maçlarında grup birincisi, 18-22 Mayıs tarihleri arasında Kastamonu’da yapılan yarı final maçlarında bölge birincisi ve namağlup olarak Türkiye finallerinde oynamaya hak kazandı.

29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Ordu’da yapılan Türkiye Finalinde en güçlü favori olarak gösterilen takımımız sırasıyla Konya, Adana ve İzmir ekiplerini yenerek, şampiyonluk maçında Bingöl temsilcisi ile karşılaştı.

Velilerinin de final maçında yalnız bırakmadığı ve şölen havasında oynanan şampiyonluk maçında öğrenciler Bingöl temsilcisini 27-17 yenerek Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonanın en değerli sporcusu Orhan Gazi Ortaokulundan 17 numaralı formayı giyen Armağan Ömer Ensari oldu.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, şampiyonluğu değerlendirerek; “Şampiyonluğa giden yolda öğrencilerimize emek veren, katkı sağlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Ruşan GüneL, Bekir Özseçer ve Antrenör Bayram Kaya’ya, okul idarecilerimize ve kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” dedi.

HENTBOL (5)-1HENTBOL (3)-1HENTBOL (4)-1HENTBOL (2)-1HENTBOL (1)-1