SGK, nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerine bayram ikramiyelerinin yatırılacağını açıkladı. Peki, nisanda emekli olanlar bayram ikramiyelerini ne zaman alacak?

Haber Merkezi 

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan EYT kapsamında emekli olanlarla ilgili Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman alacağına ilişkin açıklama geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'dan Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamında emekli olanlara bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih ile ilgili yapılan açıklamada; “Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir.

2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir.

Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir” denildi.