reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

HENTBOLUN EN BÜYÜK KUPASI BOLU’DA SAHİBİNİ BULACAK

HENTBOLUN EN BÜYÜK KUPASI BOLU’DA SAHİBİNİ BULACAK
17 Kasım 2022 - 14:36

Türk sporuna verdiği destekler ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta ile Türkiye Hentbol Federasyonu arasında Kadınlar ve Erkekler Hentbol Türkiye Kupası İsim Sponsorluğu özelinde anlaşma imzalandı. Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç imza töreninde yaptığı açıklamada Bolu’da kadınlar 8’li finalinin 22-25 Şubat 2023 tarihinde oynanacağını açıkladı.

İmza töreni; Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, THF Yönetim Kurulu Üyeleri, HDI Sigorta yöneticileri ve medya mensuplarının katılımıyla HDI Sigorta Genel Müdürlük Binası’nda gerçekleştirildi.

Taraflar arasında imzalanan anlaşmaya göre 2022 – 2023 yılı spor sezonunda kupa organizasyonlarının ismi ‘‘HDI Sigorta Kadınlar Hentbol Türkiye Kupası’’ ve ‘‘HDI Sigorta Erkekler Hentbol Türkiye Kupası’’ olarak anılacak.

“Artık HDI Sigorta hem kadınlar hem de erkeklerde Türkiye Kupası’nın isim sponsoru oldu”

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, “HDI Sigorta, değerli katkılarıyla geçtiğimiz sezon Erkekler Türkiye Kupası Dörtlü Final’in isim sponsoru olmuştu. Karşılıklı iki kurum da bu birliktelikten memnun kaldı. Sayın Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu ile yaptığımız görüşmelerde bu güzel iş birliğinin kapsamının genişletilmesi kararını aldık. Artık HDI Sigorta hem kadınlar hem de erkeklerde Türkiye Kupası’nın isim sponsoru oldu. Sayın Ceyhan Hancıoğlu ve HDI ailesine teşekkür eder, bu anlaşmanın hentbol ailesi ve HDI Sigorta için hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

“Bolu’da kadınlar 8’li final ev sahipliğini yapacağız”

Türkiye Kupası için çeşitli şehirlerden kendilerine talep geldiğini söyleyen Kılıç, “Geçen sene erkekler 4’lü finali Sakarya’daydı. Sakarya’nın ev sahipliğinden çok mutlu ayrıldık. Bu sezon Bolu’da kadınlar 8’li final ev sahipliğini yapacağız. Konya’da da erkekler 8’li final hayata geçecek. Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. Geçen sezon şampiyon olan kulüplerimize çeşitli hediyeler verilmişti. Şimdi ilk turdan itibaren farklı ödüller verilecek. Bu imkanı sağladıkları için HDI Sigorta’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu sponsorluğu finansal alışveriş olarak görmüyoruz, paydaşlık olarak değerlendiriyoruz.” diye konuştu.

22-25 Şubat 2023 tarihlerinde takımlar Bolu’da olacak

Kadınlar Türkiye Kupası, 16 Aralık ve 20 Aralık 2022 tarihlerindeki ilk tur maçları ile başlayacak ve 22-25 Şubat 2023 tarihleri arasında Bolu’da düzenlenecek olan Sekizli Final ile son bulacak. Erkeklerde ise mücadele 7/8 Aralık ve 12/13 Aralık tarihindeki ilk tur maçları ile başlayacak ve 10-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında Konya’da yapılacak olan Sekizli Final ile sona erecek.

Kep Adresi [email protected]