Bolu Valiliği koordinesinde “Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi” kapsamında Mengen İlçesinde üreticilere eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Haber: Haber Merkezi

Bolu Valiliğince koordine edilen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında " Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi " kapsamında Mengen İlçesi Kayışlar köyünde 33 üreticinin katılımı ile eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, yetiştiricilerin tarım ilaçları kullanımı konusundaki bilincinin ve duyarlılıklarının artırılması amaçlandığını aktararak, “Sağlıklı üretim, sağlıklı gıda kısacası sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamın temini adına 7’den 77’ye eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz Valiliğimiz koordinesinde devam ediyor. Kamu kurumlarımızın işbirliği protokolü ile gerçekleştirilen “Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi” ile yetiştiricilerimizin tarım ilaçları kullanımı konusundaki bilincinin ve duyarlılıklarının artırılması amaçlanmaktadır. Bunların yanında toplantılarımızda entegre mücadele çalışmaları hakkında bilgiler de üreticilerimize aktarılmaktadır. İşbirliği Protokolü kapsamında İlimizde yetiştiricilerimize toplantılar düzenlemenin yanında tarlada uygulamalı ziyaretler ile survey çalışmaları da gerçekleştirilecektir” dedi.

1 (3)1 (4)1 (5)