Bolu Belediyesi’nin öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirdiği uygulamalı trafik parkı, gerçekleşen açılış töreni sonrası dualarla hizmete girdi.

Bolu Belediyesi tarafından ilköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verilmesi amacıyla yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilen trafik parkı, düzenlenen açılış töreni ile kapılarını öğrencilere açtı. Çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz kurdele kesimi sonrası trafik levha ve sinyalizasyon sistemleri ile donatılan parkta bisikletle tur attı. Minik öğrencilerin de oyuncak arabalarla parkta tur atması renkli görüntülere sahne oldu.

Aktaş Mahallesi’nde Gölcük Bulvarı üzerine 6 bin 660 metrekarelik alana inşa edilen Bolu Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nın açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YILMAZ: “İNŞALLAH YAPTIĞIMIZ BU ÇALIŞMA FAYDALI OLUR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, burada yaptığı konuşmada ‘Uygulamalı Trafik Parkı’nın Bolu Belediyesi tarafından yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildiğini söyledi. Türkiye’de ölümcül kazaların fazla olduğunu vurgulayan Yılmaz, Bolu’nun da önemli güzergâh üzerinde bulunması nedeniyle birçok kazanın yaşandığı belirterek “İşte bu uygulamalı parkta öğrencilerimize trafik kurallarını doğru öğretmeyi ve trafik bilinci aşılamayı hedefliyoruz. İnşallah yaptığımız bu çalışma faydalı olur ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müz de bu parkta nice bilinçli öğrencilerin yetişmesini sağlar” dedi.

BARUŞ: “ALACAĞINIZ EĞİTİMLE TRAFİK KURALLARINA UYACAKSINIZ, HEM DE UYMAYANLARI UYARACAKSINIZ"

Öğrencilere seslenen Bolu Valisi Aydın Baruş ise herkesin trafikte başkalarının haklarına saygı göstermesini ve konulan kurallara mutlak uyması gerektiğini vurguladı. Bolu Belediyesi Trafik Parkı’nda öğrencilere verilecek eğitimin bu bilinci artıracağını söyleyen ve emeği geçenleri kutlayan Vali Baruş, “Bu bilinç çok önemli. Eğer trafikte başkalarının hakkına sahip çıkmazsak yarın bizim de başımıza üzücü olaylar gelebilir, yakınlarınız üzülebilir. Bizler hiç istemediğimiz halde yaralanabilir veya hayatımızı kaybedebiliriz. Bunun için sevgili çocuklar sizlerden ümitliyiz. Siz geleceğin büyükleri olarak burada alacağınız eğitimle trafik kurallarına uyacaksınız, hem de uymayanları uyaracaksınız. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.