Boluspor Başkanı Savaş Abak’ın Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı sert sözlerle hedef aldığı sözleri sonrasında kırmızı beyazlı takımın taraftar grubu Yarenler basın açıklaması yayınladı.

Haber Merkezi

Savaş Abak, tesislerde düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın destek olmadığını ifade ederek, “Bizi ateşe attın yalnız bıraktın” ifadelerini kullanmıştı.

Yarenler taraftar grubu sosyal medya hesabından yayınladığı basın açıklamasında, olağanüstü kongre kararı alan Boluspor Başkanı Savaş Abak’a destek verdi.

Boluspor taraftar grubu Yarenler tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tutulmayan sözlerin hesabını illaki sorarız”

 “Makam, mevki ve isimler gelip geçicidir. Asolan ise Boluspor’dur. Unutulmasın ki Boluspor üzerinden şov yapılacak bir mecra değildir. Kim ya da kimler Bolusporumuza köstek oluyorsa, sahip çıkmıyor ve verdiği sözleri tutmuyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada karşılarında bizleri bulacaklardır. Ve bizler ama bugün, ama yarın, vakti zamanı geldiğin de elbet bir gün bu tutulmayan sözlerin hesabını illaki sorarız”

“Başkan Savaş Abak ve yönetimi, olağanüstü kongre kararı aldı”

“Çok değil tam 1 sene önce bu zamanlar da çok kötü geçen bir sezonun ardından kongre olmuş ve Sayın Savaş Abak, yönetim kurulu ile birlikte büyük bir cesaret örneği göstererek tabiri caiz ise ateşten gömlek giymişti. Bugün gelinen nokta da ise Sayın Başkan Savaş Abak ve yönetimi, olağanüstü kongre kararı aldı. Çünkü bu şehirde ve özellikle de kongre de verilen sözler tutulmadı. Sözlerini tutmayanlar da sözlerini tutmadıklarını inkar etmedi.”

“Savaş Abak ve yönetiminin yanındayız”

“Bizler Boluspora hayatını adamış, ömrünü vermiş Yarenler Taraftar Gurubu olarak Sayın Başkan Savaş Abak ve yönetim kuruluna zor günün da Bolusporumuzu sahipsiz bırakmadığı için yürekten teşekkür ederiz. Bu sezonun geneline bakılınca da biz onlardan razıyız. Ve bundan sonra ki süreçte de sonuna kadar başkan Savaş Abak ve yönetiminin yanındayız, destekçisiyiz.”

“Sözünüzün eri olun ve verdiğiniz sözleri tutun”

“Son olarak oturduğunuz koltuklara, makam ve mevkilere güvenerek tutamayacağız sözleri vermeyin. Söz veriyorsanız da sözünüzün eri olun ve verdiğiniz o sözleri tutun”