(Haber: Oğuzhan Eke) - Atama kararları kapsamında Yeniçağa ilçe kaymakamlığına Fatih Kurt atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları kapsamında Bolu’da, bir ilçede kaymakam değişikliği yaşandı.  Yeniçağa Kaymakamı olarak görev yapan, Mehmet Kaan Kini, Erzurum’un Olur ilçesine kaymakam olarak atandı. Yeniçağa ilçesi kaymakamlığına ise Siirt Vali Yardımcılığı görevini yürüten Fatih Kurt atandı.

Fatih Kurt kimdir?

Yeniçağa Kaymakamlığına atanan Fatih Kurt, 1990 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretim sürecini İstanbul’da tamamladı. 2008 yılında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2016 yılında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi İdari ve Mali İşler Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak kamu görevine başladı.

2018 yılında Düzce Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Düzce’nin, Gümüşova ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladıktan sonra Sakarya ili Ferizli ilçesinde dört ay, Bursa ili Keles ilçesinde iki ay ve son olarak Bilecik ili Pazaryeri ilçesinde yedi ay süre ile Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.

Ankara’daki yabancı dil kursunu tamamladıktan sonra, 6 ay İngiltere‘nin Cambridge şehrinde Anglia Ruskin Üniversitesi’nde eğitim gördü.

Farklı ilçelerde kaymakam olarak görev alan Kurt, son olarak Siirt Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

Editör: Oğuzhan EKE