(Haber: Oğuzhan EKE) – Bolu’da oy kullanacak vatandaşlar nereli, hangi ilçeden? İşte Bolu’nun kaderini belirleyecek o ilçe ve iller.

Bolu’da yaşayan vatandaşlar 31 Mart tarihinde Bolu Belediye başkanını belirlemek için yerel seçimde oy kullanacak. Oy kullanacak vatandaşlar, aday tercihi yaparken, adayın kendi memleketleriyle olan ilişkinlerine ve bağlantısına da dikkat ediyor.

Bolu’nun başka bir ilçesinde doğan ya da başka bir ilde doğan ancak merkezde yaşayan vatandaşlar, yeni belediye başkanının seçiminde önemi rol oynayacak.

Sebenli bir kişi, Seben’e yakın olan adayı tercih etmeye yatkın olurken, Geredeli ise ilçesine yakın olan adayı tercih etmeye yatkın olacak. Peki, Bolu’da merkezde oy kullanacak, farklı il ve ilçe doğumlu vatandaş sayısı ne kadar? İşte veriler:

Mudurnulu 8 bin kişi; Düzceli 7 bin 500 kişi; Sebenli 5 bin 700 kişi; Geredeli 5 bin 650 kişi; Zonguldaklı 4 bin 400 kişi; Çorumlu 4 bin kişi; Kıbrıscıklı 3 bin 700 kişi; Göynüklü bin 600 kişi; Mengenli bin 250 kişi; Ağrılı bin 200 kişi; Trabzonlu bin 50 kişi; Dörtdivanlı 570 kişi; Yeniçağlı 300 kişi.

Editör: Oğuzhan EKE