ZONGULDAK (İHA) - ZBEÜ, dünya genelindeki yükseköğretim kurumlarının kalitesini sıralayan THE sıralama sonuçlarında, Türk üniversiteleri arasında endüstri alanında 23. sırada yer aldı.

Öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, endüstri ve uluslararası görünüm gibi kıstaslarla dünya üniversitelerini değerlendiren İngiltere merkezli Times Higher Education (THE), 2024 sıralamasını gerçekleştirdi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), THE 2024 sonuçlarına göre endüstri alanında Türk üniversiteleri arasında 23. sırada, dünya üniversiteleri arasında 842. sırada; araştırma ortamında Türk üniversiteleri arasında ise 44. sırada yer aldı.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, dünyanın en saygın yükseköğretim kalitesini derecelendirme kuruluşlarından biri olan THE 2024 yılı sonuçlarında kazanılan başarının çok önemli olduğunun altını çizerek, bu değerlendirmenin geçmiş yıllara dayalı verilerin baz alınarak yapıldığını, yapılan yatırımlarla önümüzdeki yıllarda ZBEÜ’nün daha üst sıralarda yer alacağını vurguladı.