Boluspor Teknik Direktörü Giray Bulak, düzenlediği haftalık basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bulak, geçtiğimiz hafta oynanan Osmanlıspor maçı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “İlk maç olduğu için çok fazla şey söylemek istemiyorum ama bu hafta daha iyi bir maç oynayacağımızı düşünüyorum. Adana Demirspor’u yenecek gücümüz var” dedi.

Haber: Ömer Çetinaslan

 Boluspor Karaçayır Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Boluspor Teknik Direktörü Giray Bulak, ligin ilk haftasından alınan Osmanlıspor mağlubiyetini değerlendirdi.

“GENEL OLARAK TRANSFERLERİ ZAMANINDA YAPAMIYORUZ”

Takımın henüz yeni olduğunu ve uyum sağlayamadıklarını kaydeden Bulak, “Ligin ilk maçında istediğimiz sonucu alarak başlayamadık. Aslında, beklentimizin yüksek olduğu bir maçtı. Herkesin düşüncesi; transfer yapmayan bir Osmanlıspor karşısında, hem gelenleri hem de gidenleri olan bizim ne yapacağımızdı. Ancak alışkanlıkları olan, yan yana oynamaya alışkan olmaları Osmanlıspor için avantaj oldu. Biz, zamanla takımımızı kuruyoruz. Biz, zamanında transfer yapılabilen bir Türkiye ligi olsa, çok daha iyi olacağını düşünüyorduk. Maalesef, hem kendi takımımız için hem de genel olarak transferleri zamanında yapamıyoruz. Çünkü o ortam oluşmadı. Federasyon ve yayıncı kuruluş anlaşmaları, dalgalanmalar yaşanması, takımdan çok oyuncunun gitmesi ve birçok oyuncuyu aramıza katmamız, senkronizasyonun bozulmasına neden oldu, uyumu sağlayamadık ama taktik üzerinde çok çalıştığımız için yine de iyi işler yaptık” diye konuştu.

 “UMARIM TARAFTAR BİZİ YALNIZ BIRAKMAZ”

Boluspor Teknik Direktörü Bulak, ilk maç mağlup oldukları için taraftarların Boluspor’u yalnız bırakmamasını temenni ederek, “Öne geçtik, bir frikik golü ve bir pozisyon hatası sonucunda 2-1 mağlup olduk. Belki bundan çıkartacağımız birçok ders olacak. 1-2 bölgeyi tamamladığımızda zaman içerisinde daha iyi bir takım olacağız. Yapacağımızın inancı çok fazla. İlk maç olduğu için çok fazla şey söylemek istemiyorum ama bu hafta daha iyi bir maç oynayacağımızı düşünüyorum, hem sonuç hem de oyun anlamında. Umarım taraftarımız, ilk maç mağlubiyeti diye bizi yalnız bırakmaz” şeklinde konuştu.

“ADANA DEMİRSPOR’U YENECEK GÜCÜMÜZ VAR”

Osmanlıspor maçından hemen sonra sıkı bir çalışma programına girdiklerini ifade eden Bulak, Adana Demirspor maçından iyi bir sonuç alacaklarını belirterek, “İsteğimiz, arzumuz; çok saygı duyduğumuz bir Adana Demirspor camiası var, onlara karşı üstün olabilmek, galip gelebilmek. Bunu yapacak gücümüz var, her geçen gün üzerine koyarak geliyoruz. Bu hafta maç biter bitmez hemen geldik, ertesi gün çalışmaya başladık. Çünkü vaktimiz azdı. Pazar günden başlayan çalışmalarımız bu güne kadar sağlıklı bir şekilde geldi. Bu maç istediğimiz sonucu alacağız” ifadelerini kullandı.

“2-3 OYUNCU DAHA ALACAĞIZ”

Boluspor Teknik Direktörü Giray Bulak, takıma katılan genç oyuncuları değerlendirerek, 2 ya da 3 transfer daha yapmak istediklerini söyledi. Bulak, “Transfer tamamlanmadı. Çok oyuncu kaybettik dolayısıyla biz bu oyuncuların yerine koymamız lazım. Sanki çok transfer yapıldı gibi gözüküyor ama ancak o eksiği kapatıyoruz. Daha da kapatamadık, belki 2-3 oyuncu daha alacağız. Kaleci Yavuz’u kadromuza kattık, Halil İbrahim’i kattık, bunlar gelişime açık oyuncular. O bakımdan, hem bugün yarışmacı takım olmak hem de gelecekte piyasaya yeni oyuncu çıkarmak amacındayız. Dodo’nun lisansı geldi, oynatabilme şansımız var. Shukurov’un lisansı gelmek üzere. Önümüzdeki günlerde 2-3 tane oyuncu planlamamız var” dedi.