(HABER MERKEZİ) - Konaklama avantajlarına ve şifa getiren termal kaplıcalara sahip oteller hem yazın hem de kışın tercih edilebilecek özelliktedir.

Havuzda Birlikte Yuzen Bir Kadin Ve Cocuk

Aile ile yapılacak en keyifli ve sağlık dolu tatil seçeneklerinden biri termal otellerdir. Konaklama avantajlarına ve şifa getiren termal kaplıcalara sahip oteller, hem yazın hem de kışın tercih edilebilecek özelliktedir. Yine çiftlere özel balayı ve baş başa tatil fikri için de termal otellerin geniş imkânları mevcuttur. Özellikle Bursa, Afyon, Nevşehir ve Ankara- Kızılcahamam çiftlere özel havuzlu termal oteller, gözden uzak keyifli bir tatil imkânı sunar.

Termal Otellerin Avantaj Sağlayan 5 Özelliği

Termal otellerin başlıca avantajı termal kaplıcaları barındırmalarıdır. Hem fiziksel hem ruhsal rahatlamayı sağlayan termal kaplıcalı oteller, ayrıca havuz ve geniş spa hizmetleriyle de bilinir. Yine bu oteller; balayı, muhafazakar ve aile oteli kapsamında da hizmet verir. Termal otelin öne çıkan 5 avantajı da şu şekildedir:

Dönemsel İndirimlerin Olması

Aile ve balayı oteli kapsamında da hizmet sunan termal oteller, bazı dönemlerde indirimli tatil fırsatı içerir. Özellikle bayramlar, evlilik sezonu ve ara tatil dönemlerinde termal otellerin de avantajlı indirimleri söz konusudur. Termal otel seçerken de avantajlı dönemleri tercih edebilir ve hem uygun maliyetli hem de keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Saunada Bir Kadin

Geniş Spa ve Havuz Deneyimi

Termal kaplıcalı oteller, termal havuz ile beraber spa hizmetleriyle de tercih edilir. Aile tatili için isteğe bağlı olarak kadın ve erkeklere özel ayrılan termal havuz hizmeti verilir. Ayrıca spa ve masaj hizmetleri de oldukça geniştir. Sıcak çikolatalı masaj, sauna, aromaterapi, thai ve Hint baş masajı gibi farklı teknikleri olan masajlardan istediğinizi deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Türk hamamı hizmetini de tercih ederek bedensel ve zihinsel rahatlamanın önünü açabilirsiniz. Termal havuz deneyimini de hem eşiniz hem de çocuklarınız ile size özel hizmet kapsamında yaşayabilirsiniz.

Farklı Tatil İsteklerine Yanıt Vermesi

Termal oteller, tatil deneyimi için farklı yaşam tarzlarına ve isteklerine de yanıt verir. Muhafazakar-İslam termal otel niteliği taşıyan oteller ile birlikte balayı tatiline uygun oteller de bulunur. Yaz ve kış aylarında tercih edebileceğiniz termal oteller, aile ile tatilin başlıca konaklayabileceği yerler arasındadır.

Doğal Güzellikler ile Çevrili Olması

Termal otel tercih ederek sakinleştirici ve doğal güzellikler ile çevrili bir ortamda tatil geçirebilirsiniz. Özellikle Nevşehir, Bolu ve Kızılcahamam - Ankara civarı termal oteller, ormanlı ve doğal yapıların olduğu muhteşem doğa manzaraları barındırır. Hem dinlendiren hem de temiz havası ile bilinen termal otelleri araştırarak aile ile tatil keyfini taçlandırabilirsiniz.

 Sağlık Dolu Hizmetleri İçermesi

Termal otellerin öne çıkan avantajlarından biri sağlık ve şifa getiren hizmetleri içermesidir. Şehir hayatından uzak, şifa getirici bir termal tatil deneyiminde size özel hazırlanan diyet-detoks programı, masaj desteği ve acil hemşirelik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Üstelik çoğu termal otelde sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Termal otel tercih etmeden önce sağlık hizmetlerinin olup olmadığını öğrenerek kesin kararınızı verebilirsiniz.

Muhabir: Haber Merkezi