(Haber: Oğuzhan Eke) - AK Parti Bolu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Deverenli, kurumumuzu ziyaret etti.

Yerel seçim yaklaşırken, Bolu Belediye Başkanlığı için adaylar isimlerini duyurmaya başladı. AK Parti’den Bolu Belediye Başkan Aday Adayı olan Mustafa Deverenli de Bolu’da ziyaretler gerçekleştiriyor. Deverenli, kurumuzu da ziyaret ederek Bolu’ya dair istişarede bulundu. Deverenli’yi Köroğlu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet İshak Gülen ağırladı. Birliktelik fotoğraf çekimiyle sona erdi.

MUSTAFA DEVERENLİ KİMDİR?

1969 yılında Bolu Kıbrısçık’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi Fotoğrametri Mühendisliği Bölümü’nden Harita ve Kadastro Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Çeşitli kurumlarda mühendis unvanı ile görev yaptı. Sakarya’da Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik bürosu faaliyetlerini yürüttü.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Deverenli, Şubat 2018 tarihinde atandığı Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı görevinde de bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.