AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Meclisi Haziran Ayı İlk Oturumunda, AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında yaşanan tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanı Suat Güner yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Haber Merkezi

“SEÇİM SONUÇLARI TANJU ÖZCAN’DA HAZIMSIZLIK OLUŞTURDU”

“28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Bolu halkımız yüzde 65 oy oranı ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir teveccüh göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, ülke genelinde de yüzde 52 oy alarak bir kez daha cumhurbaşkanı seçilmiştir. Söz konusu seçimlerin hemen ardından yapılan Bolu Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumunda Sayın Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yaşanan seçim sonuçlarından kaynaklı hazımsızlığının bir neticesi olarak yine Bolu’yu ilgilendiren konulardan çok ülke  gündemine ve seçimlere ilişkin değerlendirme yaptığı görülmüştür. Bu noktada şahsımı başarısız bir il başkanı olarak yorumlaması, kamuoyu nezdinde Cumhur İttifakına yapılmış bir hakaret olarak algılandı. Çünkü yüzde 65 gibi bir oy oranı yakalamış bir şehrin il başkanı başarısız olamaz.”

“ARKADAŞIMIZ KAMURAN AVCI, TANJU ÖZCAN’A HAKETTİĞİ CEVABI VERDİ”

“Sayın Bolu Belediye Başkanı, ihraç edildiği partisi tarafından seçim öncesi yapılan mitingde belediye binasına ‘Hoş Geldiniz 13. Cumhurbaşkanım’ pankartını astığını gördük.  Nihayet itibari ile seçim öncesi ihraç edildiği partiye ve cumhurbaşkanı adayına methiyeler dizip, miting programları yapıp arkasından hediyeler veren Tanju Özcan, seçim sonrası yaşadıkları büyük hezimetleri sonrasında bu hazımsızlığını belediye meclis oturumuna da yansıttı. Tabi ki bu tablo neticesinde dilek temenniler bölümüne kadar sabreden AK Parti Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza bir cevap hakkı doğdu. Bu bağlamda söz alan arkadaşımız Sayın Kamuran Avcı, Sayın Belediye Başkanına hak ettiği şekliyle en güzel cevabı verdi.”

“TANJU ÖZCAN KENDİ KAZDIĞI KUYUYA DÜŞTÜ”

“Kamuran bey, buna bir de ekleme yaparak şehrimizin bir değeri olarak gördüğümüz gönlümüzde kalbimizde yer etmiş olan Boluspor ile ilgili de gelinen son noktayı aktararak Tanju Özcan’ın destek sözü vermesine rağmen Boluspor’a sahip çıkmadığını bu yüzden zor durumda kalan Boluspor yönetiminin kongre kararı aldığını dile getirdi. AK Parti döneminde kurduğumuz ve 2 bin 500’e yakın kayıtlı sporcusu olan Bolu Belediyespor’da da gelinen son durumu özetleyerek voleybol branşında Sultanlar Ligi’nden bir alt lige düşüldüğünü kaydetti. Kaçacak yeri kalmayan Sayın Belediye Başkanı, meclis oturumunda kendi kazdığı kuyuya düştü. Bunun sonucunda bir derebeyi gibi Sayın Belediye Meclis Üyemiz Kamuran Avcı’ya ‘Sana çok yüz vermişiz. Seninle görüşeceğiz’ ifadelerini kullanarak bir belediye başkanına ve siyasetin terminolojisine yakışmayan hitaplarda bulundu. Buradan Tanju Özcan’ı kınıyor, her zaman olduğu gibi görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye Bolu’ya belediye başkanlığı yapmaya davet ediyoruz. AK Parti Grubumuz adına söz alarak gerçekleri en net ifadelerle kamuoyuna aktaran arkadaşımız Kamuran Avcı’ya da teşekkür ediyoruz.”