Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kurulan ATA Parti, Bolu’da da örgütlenmek için adım attı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Emekli Öğretim Görevlisi Hasan Dinç’in davetiyle Bolu’ya gelen ve 45 kişilik seçkin bir grupla buluşan ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, “Ülkemizi içine düştüğü durumdan, Türkçü ve Atatürkçü bir anlayış kurtaracaktır. Bu da, ATA Parti iktidarı ile olacaktır” dedi.

 ATA Partililerin Bolu’daki buluşmasına, Genel Başkan Namık Kemal Zeybek, eşi Asuman Zeybek ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları Vedat İlteriş Çınaroğlu, Ferruh Sezgin, E.Fahir Gür, Fatımatüzzehra Kıraç, Bolu’nun komşu illerindeki Kurucu İl Başkanları ile Bolu örgütünde görev alacak seçkin bir topluluk katıldı.

Karaçayır’daki Sosyal Tesislerde yemekli buluşmada açılış konuşması yapan Emekli Öğretim Görevlisi Hasan Dinç, AKP’nin 22 yıllık iktidar döneminde devletin kurumsal yapısının büyük ölçüde yıpratıldığına dikkat çekti. Dinç, yaşanan her zorluğu aşmak için mutlak bir çıkış yolu bulunduğuna dikkat çekerek, sözü ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’e bıraktı.

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek konuşmasında tarihten örnekler verdi.

“DİN İLE DEVLET İŞLERİ AYRI OLMALI”

Zeybek; “ATA Parti olarak, din ile devlet işlerinin kesinlikle ayrı olmasından yanayız. Devlet yönetimi ne zaman din ile iç içe girse; Din çürüyor, devlet çöküyor. Bu ikisine de fayda sağlamıyor. Selçuklu Devleti de, Osmanlı Devleti de böyle batmıştır.

“ATATÜRK’ÜN TÜRKLÜK BİLİNCİ”

Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılma sürecinde, Atatürk bu millete Türklük bilinci aşıladı. Akıl ve bilimi öne çıkardı. Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti ile kısa sürede önemli işlere imza attı. Atatürk döneminde bu ülkede silah üretildi, uçak üretildi. Bunlar yurt dışına satıldı. Bir yandan Osmanlı’dan kalan borçlar ödenirken, diğer taraftan ülkenin ihtiyacı olan sanayi kuruluşları bir bir devreye sokuldu. Sümerbank, SEKA, Demir Çelik Fabrikası kuruldu.

Nazilli’de açılan Basma Fabrikası o bölge insanlarının sosyal yaşamını değiştirdi. Köy Enstitülerinden mezun gençlerle insanlarımız hızla eğitilmeye ve aydınlatılmaya başlandı.

 “AKP DÖNEMİNDEKİ OLUMSUZLUKTAN ETKİLENMEYEN KALMADI”

Ama bu iktidar din konusunu yeniden öne çıkardı. Akıl ve bilimden hızla uzaklaşılmaya başlandı. Ekonomi bozuldu, Atatürk döneminde sahip olduğumuz değerler bir bir elden çıkarıldı. Üretimden uzaklaşıldı. Tarım bitirildi. Emeklilere doğru düzgün zam yapılamaz hale gelindi. Yerleşmeci mültecilere kapıların açılmasıyla ülkemizin demografik yapısı olumsuz etkilendi. İç ve dış güvenlik sorunlarımız arttı. Kısacası, bu ik olumsuz etkilenmeyen hiç bir kurum kalmadı.

 “ÇARE YENİDEN TÜRK DEVRİMİ VE ATATÜRK”

İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun. Ümitsizliğe kapılmak yok. Yeniden Atatürk’ün yoluna girmek zorundayız. ATA Parti olarak ‘Yeniden Türk Devrimi’ diye yola çıktık. Resmi olarak 28 Temmuz 2023 tarihinde kurulan partimiz kısa sürede illerde örgütlenmeye başladı.

Bizler devlet yönetiminde yeniden akıl, bilim ve liyakatın öne çıkarılması gerektiğine, Atatürk’ün bütün ilkelerinin yeniden hayata geçirilmesine inanıyoruz. Ülkemizi içine düştüğü durumdan, Türkçü ve Atatürkçü bir anlayış kurtaracaktır. Bu da, ATA Parti ile olacaktır. Bunu başaracağız. ATA Parti’nin ortaya koyduğu düşünce tarzı mutlaka iktidar olacak, ömrüm yeterse bunu göreceğim. Ömrüm yetmezse de, ATA Parti anlayışının mutlaka iktidara geleceğine inanıyorum. Ama net olarak şunu söylemek isterim ki; Ülkemizi bu durumlara düşüren zihniyetten mutlaka hesap sorulmalı” diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: HABER MERKEZİ