(Haber: Huri Afacan) - Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve beraberindeki heyet, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kestane gal arısı ve kestane dal kanseri ile mücadele çalışmaları konusunda bilgi almak için gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve beraberindeki heyet ilk olarak Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından toplantıya geçildi. Toplantıya Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve Azerbaycan Ekoloji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Ormancılığın Geliştirilmesi Genel Müdür Yardımcısı Mohuma Heraciyev ile Orman Genel Müdürlüğünden Fidanlık Dairesi Başkan Yardımcısı Alparslan Ünsal, Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Akın Emin, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün orman varlığı ve ormancılık faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Toplantının ardından faydalı organizma üretim laboratuvarına geçen heyet, yapılan çalışmalar hakkında Şube Müdürü Osman Koru ve Biyolog Banu Şeyma Zaman tarafından bilgiler aldı.

Son olarak Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden heyet, kestane gal arısı ve kestane dal kanseri mücadelesi yapılan sahalarda incelemelerde bulundu.

Muhabir: Huri Afacan