Bolu Merkezde çalışmalarına devam eden AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, ikamet ettiği Salıbeyler Mahallesi’nde komşularıyla bir araya geldi.

Günlük programına doğduğu, büyüdüğü ve halen ikamet ettiği Salıbeyler Mahallesi’nden başlayan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Dağı’nda bulunan alış-veriş merkezinde çalışmalarına devam etti.

BOLU’NUN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ SALIBEYLER’DEN

Salıbeyler Mahallesi ziyaretinde açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, “Bugün üst yakalı olmaktan gurur duyduğum mahallem Salıbeyler’de komşularımızla bir araya geldik. Bolu’nun ilk kadın Milletvekili’nin buradan çıkmış olmasından son derece mutlulular, hamdolsun bizleri bağırlarına bastılar. Bir tarafımda alt yakalı tabi. Bugüne kadar tüm Bolu’yu kucakladık, Bolulu olduğumuz için kıvanç duyduk, inşallah bundan sonra da hemşehrilerimizle bir arada olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bolu Dağı’nda otoyol üzerinde bulunan alış-veriş merkezinde işletmeciler, çalışanlar ve alış-veriş yapmaya gelen vatandaşlarla buluşan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Ticaret Bakanlığının Bolu’da yaptığı hizmetler hakkında bilgi verdi.

“TİCARET BAKANLIĞIMIZIN BOLU’YA KATKISI BÜYÜK”

Aydın, Bolu’da ihracatın 2002 yılına göre artarak 170 Milyon Dolar seviyelerine geldiğine dikkat çekerek; “Ticaret erbabımızın, esnafımızın, üreticimizin rekabet gücünü ve finansmana ulaşma imkanlarını artırmak, uluslararası pazarlara açılmasını sağlamak amacıyla birçok projeyi ve dijital uygulamaları bürokrasiyi azaltacak şekilde hızla hayata geçiriyoruz. Bolu’muzda ihracat 2002 yılına göre % 2000 artarak 170 Milyon Dolar seviyelerine geldi. İlimize Exim-Bank aracılığıyla verilen destek tutarı 250 Milyon Dolar civarında. Ayrıca ihracata yönelik devlet yardımları da 58 Milyon TL’yi bulmuş vaziyette.

“ÜRETİCİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Covid19 pandemisi nedeniyle ekonomik faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarımıza ilimizde toplamda 35 Milyon TL civarında gelir kaybı desteği, kira desteği ve nakit desteği sağladık. Kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla 555 Milyon TL tutarında ilimizin kredi bakiyesi bulunmaktadır. Ayrıca benim özellikle önemsediğim Kooperatiflerin Desteklenmesi programı kapsamında ilk uygulama olarak kadınların kooperatifleşmeye yönelik çabalarını desteklemek amacıyla ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği verilerek 2020-2022 yılları arasında Bolu’da 4 kooperatif tarafından hayata geçirilen projeler için yaklaşık 1 Milyon civarında destek verilmiştir. Bolu’da 2002 yılında 826 şirket faaliyet gösterirken şuanda 3.051 adet şirket bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da esnafımızı, sanatkarımıza ve üreticimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

vekil (3)vekil (4)vekil (1)vekil (2)

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ