Düzce'de, Bağımlılıkla Mücadele, Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (BAMYAD) yapılan tören ile açıldı. Açılış töreninde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik ekipleri, uyuşturucu hakkında bilgilendirici broşür dağıttı.

İHA

Arama Kurtarma, Yardımlaşma ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği, bir ilki yaparak 3 ana konuda uzmanlaşmış ekipleriyle kapılarını açtı. Başkanlığını Nagehan Yavuz'un yaptığı, Bağımlıkla Mücadele Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Dernek binasının açılışı törenle gerçekleşti. Açılış törenine Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik ekipleri, Yeşilay Kaynaşlı Şubesi Başkanı İsmail Korkmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Dernek Başkanı Nagehan Yavuz, “Tüm gönül dostlarına hoş geldiniz diyorum. Tüm ekibimle, tüm gönül dostlarımla birlikte daha iyi işler yapabilmek için dernekleşmeye karar verdik. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Değerli dostlarımıza da bize vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Derneğin Fahri Başkanı İlyas Mercan ise, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, “Dernek olarak ilk önce bağımlılıkla mücadeleyi konu alacağız. Hepimizin, bütün velilerin, bütün gençlerin başlıca sorunlarından bir tanesidir. Arama - kurtarma ekibimizde var. Biz arama - kurtarma ekibini Hatay'da çektiğimiz sıkıntılardan dolayı kurmaya karar verdik. ‘Bu işte resmi olacağız, bütün eğitimlerimizi AFAD önderliğinde alacağız ve o şekilde bizde Türkiye'de resmi arama- kurtarma belgemizle kurtarma ekipleri arasına gireceğiz' dedik. Yaklaşık 20 kişi bu eğitimi almaya hazır. Bir kısım eğitimleri aldık, diğerleri de şu an devam ediyor. Dernek olarak ‘Yardımlaşma' adını da koyduk ve ihtiyaç sahibi ailelere, ekmeğe ihtiyacı olanlarla ekmeğini paylaşmak isteyenlere aracı köprü olarak o görevi de üstlenmek istedik. Dernek hem bağımlılıkla mücadele, hem arama - kurtarma ve akabinde de yardımlaşma, üçü de olmazsa olmazlarımızdan oldu. Biz bu şekilde derneğimizi kurduk. İnşallah ileride daha güzel şeylerde yapacağız” şeklinde konuştu.

Dernek binasının açılış töreni yapılan dualar, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapıldı. Açılış töreninde narkotik ekipleri, törene katılanlara uyuşturucu ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Açılış töreni, yapılan ikramların ardından sona erdi.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ